Mari succesuri boccii in reformarea Staulului bashit

Posteaza un subiect nou   Raspunde la subiect

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Mari succesuri boccii in reformarea Staulului bashit

Mesaj  Ghita_Bizonu' la data de Lun Aug 16, 2010 5:53 pm

Se pare ca majorarea TVA incepe sa-si arate urmarile ( de altfel previzibile chiar si ptr mine ) :
- Vanzarile de alimente au scazut cu 10% (stiu; am mai zis)
- 15.000 de concediati din isdustria alimentara , nu stiu cate firme in beleau ori incetarea activitatii
- Prelevari la bujet sub cele sperate si cu o certa tendinta de gaurire a zisului bujet.

Acu se poa pune intrebarea da de ce au marit TVA ul ? De prosti sau ?!
Io zic ca de sadici .. ca au imediat dupa respingerea de catre Curtea Constitutionala a ideii cam crete de scadere a pensiilor au aparut si au anunta cu o veselie cam suspecta marirea TVA – ceva in genul Aia nu v-a placut? Luati de aici @@@@-va neamu-n ###! N-ati vrut ?? Acu e mai rau !! Asa va trebe !!!
Imi vine4 sa crez ca au luat aceasta masura stiind bine ca efectele vor fi perverse. SI au luat- o din perversiune (sadism ii zice) ….
Si tot pe aici – este cam ciudat cum FMI ul se arata atat de culant (inca) . Cestie ce ma face sa zic ca am mai avea ceva pana sa dam de fund (in 2000 in ultimu an al Zodiei Tzapului acealsi FMI ne-a bagat ghearele in gat ptr un fleac de 100 mil $ . Noroc cu China .).

Oricum sa mai detaliez niste mici amanunte asupra marilor succesuri :
Salarii orare medii ca tot ii face placere lu Moise atque Zeus,ro facatoru de pustiuri:
Sanatate (doctori) 6,9 lei
Profesori – 6,5 lei
Salubritate – 6,1 lei
Misto nu?

Ghita_Bizonu'

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Posteaza un subiect nou   Raspunde la subiect

Permisiunile acestui forum: