Mari succesuri boccii in reformarea Staulului bashit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Mari succesuri boccii in reformarea Staulului bashit

Mesaj  Ghita_Bizonu' la data de Lun Aug 16, 2010 5:53 pm

Se pare ca majorarea TVA incepe sa-si arate urmarile ( de altfel previzibile chiar si ptr mine ) :
- Vanzarile de alimente au scazut cu 10% (stiu; am mai zis)
- 15.000 de concediati din isdustria alimentara , nu stiu cate firme in beleau ori incetarea activitatii
- Prelevari la bujet sub cele sperate si cu o certa tendinta de gaurire a zisului bujet.

Acu se poa pune intrebarea da de ce au marit TVA ul ? De prosti sau ?!
Io zic ca de sadici .. ca au imediat dupa respingerea de catre Curtea Constitutionala a ideii cam crete de scadere a pensiilor au aparut si au anunta cu o veselie cam suspecta marirea TVA – ceva in genul Aia nu v-a placut? Luati de aici @@@@-va neamu-n ###! N-ati vrut ?? Acu e mai rau !! Asa va trebe !!!
Imi vine4 sa crez ca au luat aceasta masura stiind bine ca efectele vor fi perverse. SI au luat- o din perversiune (sadism ii zice) ….
Si tot pe aici – este cam ciudat cum FMI ul se arata atat de culant (inca) . Cestie ce ma face sa zic ca am mai avea ceva pana sa dam de fund (in 2000 in ultimu an al Zodiei Tzapului acealsi FMI ne-a bagat ghearele in gat ptr un fleac de 100 mil $ . Noroc cu China .).

Oricum sa mai detaliez niste mici amanunte asupra marilor succesuri :
Salarii orare medii ca tot ii face placere lu Moise atque Zeus,ro facatoru de pustiuri:
Sanatate (doctori) 6,9 lei
Profesori – 6,5 lei
Salubritate – 6,1 lei
Misto nu?

Ghita_Bizonu'

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum