Drepturi de autor

Posteaza un subiect nou   Raspunde la subiect

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Drepturi de autor

Mesaj  octaaa la data de Vin Aug 27, 2010 10:48 am

Acum adevarul e ca pe drept de autor ar trebui impozitati poetii, sculptorii, compozitorii, etc. Nu si cel care citeste ceva pe Bloomberg si face rezumatul articolului intr-un ziar romanesc.
Numai ca in Romania s-a ajuns ca si contabilii si portarii de la un trust de presa sa fie trecuti pe drepturi de autor...

Insa vina guvernantilor actuali nu e cu nimic scuzabila. Modificarile la Codul Fiscal ar trebui anuntate cu 6 luni inainte de a fi puse in aplicare. Ceea ce nenea Boc(citeste basescu) si ai sai ministri nu tin cont deloc de asa ceva...

Daca pana-n '89 stateam la coada la mancare, acum stam la coada pentru a ne plati darile...

Si inca ceva...eu nu inteleg de ce sunt atat de dobitoci si nesimtiti sa trimita oamenii sa stea la 3 cozi. De ce nu fac un ghiseu unde sa platesti totul, si CAS-ul si CASS-ul si somajul...

octaaa

Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 31
Localizare : Pitesti/Bucuresti

http://www.octaraduro.wordpress.com

Sus In jos

Pai de unde vrei tu bun simt la astia?

Mesaj  Ghita_Bizonu' la data de Vin Aug 27, 2010 11:24 am

Adica ca cum asa s-ar mai simti ei mari sefi daca nu s-ar tine de cioace din astea stupide?
Sa simtim ca suntem condusi de niste genii pe care nu le meritam !!
Insa tin sa-ti aduc aminte ca prin 97-98 unu Aferaritei a murit din cauza ca incerca sa-si plateasca impozitu... responsabilu fiind inegalabilul (per sa ramana asa) DTR eu , sinistul de la Finante in gubernarea CDRista ....
Ghita_Bizonu'

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ghita

Mesaj  octaaa la data de Vin Aug 27, 2010 12:45 pm

Comentariul asta am vrut sa fie raspuns la un articol de-al tau... Dar nu stiu ce am apasat si s-a deschis in alt topic...

octaaa

Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 31
Localizare : Pitesti/Bucuresti

http://www.octaraduro.wordpress.com

Sus In jos

Re: Drepturi de autor

Mesaj  Cârcotaşu la data de Vin Aug 27, 2010 3:35 pm

octaaa a scris:Comentariul asta am vrut sa fie raspuns la un articol de-al tau... Dar nu stiu ce am apasat si s-a deschis in alt topic...

Ha, ha, ha!
Păi nu sunt decât două botoane acolo-şa: Unu' "New Topic" şi altu' "Post Reply".
Dacă nu ştii pe ce-ai apăsat, oare care-o fi fost?
Bre, şi bagi şi neşte soluţii pentru criză!!! Da-ntrebarea e, acu' că tot nu ştii pe ce apeşi, acolo-şa ştii cevaşilea? Mad
Cârcotaşu

Data de inscriere : 05/04/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucureşti

Sus In jos

hai sa nu fim rai.. se mai intampla. ba chiar sa fie bun si de post

Mesaj  Ghita_Bizonu' la data de Vin Aug 27, 2010 5:06 pm

principal .
Da as observa ca dupa ce in 91-93 devenisem tara de handicapati (sa scape de impozit se handicapu toti stabii !! ) dupa 10 ani am devenit tara de colaboratori cu conventii civile acu se pare ca am devenit tara de autori !!!
Ghita_Bizonu'

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Re: Drepturi de autor

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Posteaza un subiect nou   Raspunde la subiect

Permisiunile acestui forum: