Drepturi de autor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Drepturi de autor

Mesaj  octaaa la data de Vin Aug 27, 2010 10:48 am

Acum adevarul e ca pe drept de autor ar trebui impozitati poetii, sculptorii, compozitorii, etc. Nu si cel care citeste ceva pe Bloomberg si face rezumatul articolului intr-un ziar romanesc.
Numai ca in Romania s-a ajuns ca si contabilii si portarii de la un trust de presa sa fie trecuti pe drepturi de autor...

Insa vina guvernantilor actuali nu e cu nimic scuzabila. Modificarile la Codul Fiscal ar trebui anuntate cu 6 luni inainte de a fi puse in aplicare. Ceea ce nenea Boc(citeste basescu) si ai sai ministri nu tin cont deloc de asa ceva...

Daca pana-n '89 stateam la coada la mancare, acum stam la coada pentru a ne plati darile...

Si inca ceva...eu nu inteleg de ce sunt atat de dobitoci si nesimtiti sa trimita oamenii sa stea la 3 cozi. De ce nu fac un ghiseu unde sa platesti totul, si CAS-ul si CASS-ul si somajul...

octaaa

Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 30
Localizare : Pitesti/Bucuresti

http://www.octaraduro.wordpress.com

Sus In jos

Pai de unde vrei tu bun simt la astia?

Mesaj  Ghita_Bizonu' la data de Vin Aug 27, 2010 11:24 am

Adica ca cum asa s-ar mai simti ei mari sefi daca nu s-ar tine de cioace din astea stupide?
Sa simtim ca suntem condusi de niste genii pe care nu le meritam !!
Insa tin sa-ti aduc aminte ca prin 97-98 unu Aferaritei a murit din cauza ca incerca sa-si plateasca impozitu... responsabilu fiind inegalabilul (per sa ramana asa) DTR eu , sinistul de la Finante in gubernarea CDRista ....
Ghita_Bizonu'

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ghita

Mesaj  octaaa la data de Vin Aug 27, 2010 12:45 pm

Comentariul asta am vrut sa fie raspuns la un articol de-al tau... Dar nu stiu ce am apasat si s-a deschis in alt topic...

octaaa

Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 30
Localizare : Pitesti/Bucuresti

http://www.octaraduro.wordpress.com

Sus In jos

Re: Drepturi de autor

Mesaj  Cârcotaşu la data de Vin Aug 27, 2010 3:35 pm

octaaa a scris:Comentariul asta am vrut sa fie raspuns la un articol de-al tau... Dar nu stiu ce am apasat si s-a deschis in alt topic...

Ha, ha, ha!
Păi nu sunt decât două botoane acolo-şa: Unu' "New Topic" şi altu' "Post Reply".
Dacă nu ştii pe ce-ai apăsat, oare care-o fi fost?
Bre, şi bagi şi neşte soluţii pentru criză!!! Da-ntrebarea e, acu' că tot nu ştii pe ce apeşi, acolo-şa ştii cevaşilea? Mad
Cârcotaşu

Data de inscriere : 05/04/2010
Varsta : 67
Localizare : Bucureşti

Sus In jos

hai sa nu fim rai.. se mai intampla. ba chiar sa fie bun si de post

Mesaj  Ghita_Bizonu' la data de Vin Aug 27, 2010 5:06 pm

principal .
Da as observa ca dupa ce in 91-93 devenisem tara de handicapati (sa scape de impozit se handicapu toti stabii !! ) dupa 10 ani am devenit tara de colaboratori cu conventii civile acu se pare ca am devenit tara de autori !!!
Ghita_Bizonu'

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Re: Drepturi de autor

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum