Cum putem sa fim manipulati cu toNtii di prea mult "elitism" bazat pe autolatrie.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cum putem sa fim manipulati cu toNtii di prea mult "elitism" bazat pe autolatrie.

Mesaj  Ghita_Bizonu' la data de Joi Sept 02, 2010 10:28 am

Acu cativa ani, cand PNG ul lui Jiji era “cotat” cu un numar impresionat de voturi nu stiam pe nimeni care sa voteze cu PNG. Cestie oaresicum de mirare .. ca daca sondajele dau pe unu cu peste 20% intentii de vot , apai unu care are colegi de serviciu, merge prin piata sa-si ia zarzavat , merge cu trasportu-n comun trebe sa auza pe careva ...Ma rog stiam o persoana bisericoasa care avea simpatie la Jiji Ctitoru insa intentia declarata de vot era PNL (cica istoric)
Si scarpinandu-ma dupa cap mi-am intrebat cunoscutii : Ba care stii pe unu care pune stampila pe Jiji?
Raspunsul a fost de nota 10 :
- Noi nu cunoastem astfel de oameni !!
- Adica ca cum astfel de oameni?
- Pai prostimea alora multi .. manelisti, microbisti . samd .
- Ba da tu nu esti stelist?
- Ba da , da io nu votez!
- Da stelistii tai cu care faci galerie cu cine simpatizeaza?!
- Pai il detesta pe Jiji !!!
Adica mcrobistii erau genul de oameni care il votau pe Jiji. Insa aia cu Steaua banuiti ca sunt "baza" nu ! Insa se stia ca sunt "multi".
Erau "multi" tocmai ca amicu sa se poata demarca de "prostime". Impotriva a ce stia din contact personal!
Uite d'aia merge la noi sa faci sondaje aranjate din condei . D'aia la noi sondajul a devenit sinonim cu prostitutia intelctuala . Nu numai ca exista cerere ( de bani la sondori si de "imagine" la platitor) dar fiindca avem prea multi oameni care prefera minciuna in dauna a ce osberva. Din snobism "moral" aleg sa fie mintiti. Ei sunt piata . Si fara piata nu exista marfa .
Ghita_Bizonu'

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum