Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Buna tara, rea tocmeala !

In jos

Buna tara, rea tocmeala ! Empty Buna tara, rea tocmeala !

Mesaj  Ghita_Bizonu' Sam Apr 02, 2011 7:59 am



Este criza . Contracte mai putine . Veniturile scad sau raman aceleasi. Locurile de munca se imputineaza . Creste somajul.
Cresc si preturile!
Ca comerciantul vrea sa castige . Asa ca mareste pretul. Urmarea ? Pai inainte de criza avea un Passat . Acu in locu Passat ului vaz parcat un Tuareg . Alaturi a aparut un CL.
Criza este o oportunitate …
Bancherii au primit – sa fie primit – de la BNR si guvern. Banii de la fmi o sa-I intorc io.
Au avut si ei castiguri bune – nenorocu lor ca “mamele” din Austria si Grecia erau sa dea faliment.
Guvernul ne-a indatorat dracu stie ptr ce. Stiu insa bancherii austrieci si greci . Si FMI ul. SI guvernu stie da nu spune. Sunt indatorat peste gat . Si copii care inca nu s-au nascut . Se vor naste – daca parintii lor vor fi ata de iresponsabili – peste 5-7 ani. Guvernu mareste TVA si scade salariile. Strange 5 miliarde euro la buget anu trecut apoi ii da cui trebuie sa isi cumpere cine trebuie Ferari .
Seful (Ducele, Conducatorul) imi zice voalat ca a r fi cazul sa plec sa nu fiu puturos. Inversu Internationalei – cei harnici plece unde vor ! Sa ramana bancherii straini, comerciantii de piei de closca de import si guvernantii. Si chelnerii de la Bamboo (de ei e nevoie. Nu de doctori!)
Guvernu si Fuhereru tipa ca suntem puturosi si ne “da” Codul Muncii sa creasca competitivitatea. Adica sa muncim mai mult ptr mai putin ca sa aibe ei si bancherii si omportatorii de piei de closca de unde plati Ferari, Bentley si Bamboo .
Partea proasta ca nu ai unde munci . Nu-i nimic ti se propune voluntariatu.
Sau sa pleci sa domi pe bancile Europei …..
Ca tu esti de vina .
Trebuie sa muncesti – unde ? ce? – mai mult ptr mai putin. Ca sa aibe ei !
Adica cam asa - el ma baga in rahat si eu sunt de vina!!!
Fie tara cat de rea, tot ti-o fura cineva, aici in tara ta!
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum