Milica cel Uitat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Milica cel Uitat

Mesaj  Ghita_Bizonu' la data de Joi Aug 08, 2013 11:24 am

Aseara Antena 3 a scos - de nu stiu unde - pe Milica. Cum care? Emil! Eu tu si Emil!! Tzapu bre! Ala care fu presedinte al Romanai inre 1996-2000 din partea CDR!!! Ala care azi este aruncat in neagra uitare ca cica ca cum basescu este primu presedinte al dreptei ca intre 1990 si 2004 numa Iliescu .. Adica asta :

(poza furata de la www.dcnews.ro)

Intru final, inainte de a se intoarce la binemeritata sa uitare , Tzapu mai emise un genial
fonfleu sau panseu : dintai trebe reforma morala!!! Ma rog e usor sa zici de "morala" si "reforma morala" atunci cand prima ta grija de presedinte a fost sa iti asiguri "resedinta corespunzatoare" si intretinuta de la buget pentru epoca ca cand vei fi fost fost presedinte!!!!
Ca asa e cu astia : noi sa ne sacrificam in numele moralei pentru ca d'alde Tzapu  sa traiasca mai bine in numele aceleiasi morale!!
Ca cum zise dansul in cel mai celebru fonfleu al sau pe vremea in care se juca de-a pater familie  : inainte sa ne fie bine trebuie sa ne fie mai rau!
Ce=i drept e drept - pe vremea lui mie mi-a fost tot mai rau!!
Insa a avut grija ca lui sa ii fie tot mai bine!!!

O fi o legatura de cauzalitate de tip :mors nostra vita suis ?! Ce ti-e si cu (i)morala asta!!
Ghita_Bizonu'

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum