Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mica critica tovaraseasca la magistralul discurs de o inestimabila importanat teoretica si praftica .a tovarasului Basescu Traian

In jos

Mica critica tovaraseasca la magistralul discurs de o inestimabila importanat teoretica si praftica .a tovarasului Basescu Traian Empty Mica critica tovaraseasca la magistralul discurs de o inestimabila importanat teoretica si praftica .a tovarasului Basescu Traian

Mesaj  Ghita_Bizonu' Vin Mai 14, 2010 11:33 am

( in italice ce zis-a fostu meu tovaras de PCR )

După 20 de ani de la Revoluţie, după 20 de ani de democraţie, toate partidele, întreaga clasa politică, am acceptat dezvoltarea unui stat clientelar în paralel cu dezvoltarea sistemului democratic atât cât este el

Si Noutzy de ce mai e tolerata ? Ancuta Boagiu – asta o trecem la nepotism !! Traian Ungureanu ? EBA ?! Si sistemnu democrat cam se ofileste in “grija” sa .... aveam o majoritate parlamentara falsificata prin santaj si , se pare , mita prin gija dumneavoastra tovarase Basescu! Daca era bonsai as fi presupus ca l-ati cinstit cu un pahar de Chivas ...

Ori Statul român nu-şi poate permite să-şi mai finanţeze propriile sisteme pe care le-a dezvoltat strâmb. Da' dvoastra tovarse Basesu ce ati pazit in astia 6 ani ?!

Mica critica tovaraseasca la magistralul discurs de o inestimabila importanat teoretica si praftica .a tovarasului Basescu Traian 6f784ad74de939a49287d11f25e2a491

In materie de penzii – aici cam aveti dreptate… Da' cum stam cu crearea locurilor de munca ? Pai mie de vreo 10 luni mi se zice ca ar trebui sa ma pensionez medical .. sa curat locu’ de munca. Personal as dori sa ies la pensie la 65 ani …si sa nu fi avut intreruperea.. hai sa nu dau detalii prea personale. Am coleg care mine-poimaine iese la pensie la 60 de ani – baftosul scapa de stresu “maine ?” - insa ar putea sa mai lucreze cativa ani –da e criza ! Altu la pensie anticipata la 60 de ani desi dpv fizic este mai viguros decat multi tineri ( coboara dimineata in gara Busteni, o ia la picior in sus spre Babele , manca pachetu la lacu Scroposa si ia seara trenul din Sinaia !) , desi nu is sigur cu intelctu - ca doar v-a votata ! Nu va uitati la mine ca pinguinu la valiza , caci dvoastra tovarase ati negat in mod mincinos ( daca am mai fi membri ai defunctului prtid as cere excluderea dvoastra ! ) ca ar fi criza !!

Si este nedrept sa-mi puneti mie in carca angajarile in veselie din timpul mandatului dvoastra tovarase Basescu ! Veselia nu a fost a mea, va asigur !

Si ar trebui sa va faceti autocritica fiindca in 2004 ati impus ( amenintand cu blocarea isntitutionala si folosirea abuziva a functiei ) guvernul Tariceanu, pe care acum il acuzati de angajari clientelare si risipa - insa cum este cu fosta prefecta a Bucurestiului tovule ?!

Si dumneavoastra tovarase ocoliti problemele … adica incompetenta guvernului sustinut de dvoastra impotriva Constitutiei, a practicilor parlamentare intr-un mod sectar . Ati refuzat un guvern responsabil , mentinenti un guvern incompetet si mincinos, va preocupati de praf in ochi, incercati sa ne induceti in eroare. Si umblati cu amenintari voalate – numa ca nu ati acuzat pe pesnsionarii care au protestat ca sunt reactionari, contrarevolutionari , slugi ale serviciilor imperialiste samd.

Pentru toate astea nu va mai pot spune nici fost tovaras .. Si fiindca orice s-ar zice nu sunteti un domn , nu va mai pot spune decat :
Demisia cetatene Basescu !!
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum