Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

O mica propunere ptr jutarea bgetului

In jos

O mica propunere ptr jutarea bgetului Empty O mica propunere ptr jutarea bgetului

Mesaj  Ghita_Bizonu' Vin Mai 21, 2010 7:02 am

Si inca o propunere : Statu sa isi faca datoria de proprietar si patron si sa verifice nitelus companiile sale !
Fiindca in ele de multe ori e ca naiba . Salariatii din ele - mai ales cei ci functii superioare - considera ca aceste companii au principalul obiectiv sa le asigure lor un nivel de trai cat mai indestulat !! Si da-i cu prime de concediu (?!) , de porc, de miel ajutoare c-a fatat catzeaua , prime babane si in plus ceva contracte cam ciudate. Mai tineti minte cum CFR au devenit Caile Furate ?!
Ceva "atentie" acolo dublata generos cu ani in "pensiunea" statului nu ar strica.
Si chiar daca unele activiati nu ar deveni rentabile ( de ex metroul nicaieri in lume nu este chiar rentabil prin el insusi ) s-ar realiza economii bune la buget . Cu riscul de a mai imputina "clasa de mijloc"!
A si sa nu uit . Cine ii verifica pe inspectorii fiscali ? ca am impresia ca dragutii de ei cam isi iau partea nu ...
Da pe aia din inJustitie? Anu' trecut prin Pucioasa vazui un ditai viloiu... carui i se facea un gard "modest"- beton cat sa faci o casa cu 6 camere pe 2 niveluri !! Cica a unui porcuror . A sasea!! Din leafa ?! Am dubii . Presupun ca pe baza de Cod Penal ....
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum