Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cu inntarizere : In mod uficial anunt ca nu VOI mai vota cu dl Crin Antonescu

In jos

Cu inntarizere : In mod uficial anunt ca nu VOI mai vota cu dl Crin Antonescu Empty Cu inntarizere : In mod uficial anunt ca nu VOI mai vota cu dl Crin Antonescu

Mesaj  Admin Vin Mai 16, 2014 5:53 am

In mod uficial anunt ca nu VOI mai vota cu dl Crin Antonescu. Findca nu are cuvant.
Domnia sa a zis  ca cum
"Ponta vorbeşte despre un preşedinte liniştit, cuminţel, care să cumpere covrigi cu Dragnea şi cam atât. Eu le dau câţi covrigi vor ei, dar să fie limpede că, atâta vreme cât românii doresc să îşi aleagă preşedintele, nu doresc să îl aleagă ca să facă poze la ocazii, ci ca să aibă un rol major de jucat în fruntea statului român. Eu vreau să fiu preşedintele României, nu vreau să fiu un preşedinte momâie, care să asiste la modul în care diverşi domni îşi taie bucăţi din România, aşa cum au tăiat fier vechi şi fac cu ea ce vor sau fac ce vor cu acele bucăţi din România", a declarat Crin Antonescu, sâmbătă, la Cluj-Napoca, la lansarea regională a candidaţilor PNL la alegerile europarlamentare.
Domnia sa “uita” ca in anii 90 cand romanii doreau ca si azi sa isi aleaga presedintele PNL din care facea parte sustinea ori o republica parlamentara ori una semi-sferto-prezidentiala ca presu sa fie cat mai “cuminte”. Uita cum se indigana ori de cate ori aparea pe stecala Iliescu ca  cica conform constitutiei presdintele trebuia sa fie mai “momâie”.  Uita cum prezidelu nemomâie Baescu a alergat pre liberali. Uita cam multe desi e mai juune decat mine …
Uita sau?

Mie imi place ca omu sa aiba niste principii. Ma rog ca mai “uita” fleacuri (sa restituie 5 lei, sa mai dea si el o bere ca a baut destul de la tine cand ai avut bani! ) e una INSA in  cestii precum constitutia samd nu se admit cestii din astea.
Apoi daca dorea sa se invaratoseze mai ceva ca fularu putea ca presedinte ad interim sa nu semneze un anume act. Da a fost “momâie” .

Acu nu stiu daca Antonescu a fost intoxicat din vorbe de unu sau altu mai “teleptual” , sau daca nu cumva in anii astia a mintit.
Nu ma intereseaza.

Cu ideile alea dl Antonescu imi arata clar ca s-a băşit . Ca astea sunt idei băseşti .. presedinte jucator care cica prin votu popular are voie sa treaca peste litera constitutiei.
Si imi mai arata ca morala si angajamentele dlui Antonescu depand de circumsatnte. Cand vinde sau cand cumpara …

Si de adio voi cita din clasici :
Au de patrie, virtute, nu vorbește liberalul,
De ai crede că viața-i e curată ca cristalul?
Nici visezi că înainte-ți stă un stîlp de cafenele,
Ce își rîde de-aste vorbe îngînîndu-le pe ele.
Vezi colo pe uriciunea fără suflet, fără cuget,
Cu privirea-mpăroșată și la fălci umflat și buget,
Negru, cocoșat și lacom, un izvor de șiretlicuri,
La tovarășii săi spune veninoasele-i nimicuri;
Toți pe buze-avînd virtute, iar în ei monedă calpă,
Quintesență de mizerii de la creștet pînă-n talpă.
Și deasupra tuturora, oastea să și-o recunoască,
Își aruncă pocitura bulbucații ochi de broască…
Dintr-aceștia țara noastră își alege astăzi solii!


Votul meru nu o sa il mai aiba.
E ultima oara cand ma iecsprim asa de politicos la adresa persoanei sale …


(dat priuma oara la http://roxanaiordache.wordpress.com/2014/01/27/s-a-dus-matusa-mea-martira-olimpia/#comment-135212)
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 89
Data de inscriere : 12/03/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

https://vremea.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum