Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nimic despre Bica corupta DICOT ului

In jos

Nimic despre Bica corupta DICOT ului Empty Nimic despre Bica corupta DICOT ului

Mesaj  Ghita_Bizonu' Sam Noi 22, 2014 7:22 pm



Ma cam miram n u atat de modul in care a fots “saltata” Bica .. cat de zgomotul m,are care se face cu retrocedarile.

Ma rog , ma rog, eu zic de multa bre,e ca retrocedarile astea à la roumaine sunt cel putin discutabile. Prilej de multe abuzuri. Abuzuri care mi se par ca sunt “justificate” printr-un discurs ca trebe scos dinradacini comunismu’, ca romanii care s-au lasata sedusi de comunism trebuie sa plateasca – plata excesiva ca pedeapsa!, de lovit in Statul hot samd. Si cum se auzea o voce cat de cat timida ca poate totusi se exagereaza izbucnea corul haitei “vei sa ii omori ma comunistule?!”.
Uite d’aia ma mir. Ca azi “anticomunistii” nu mai tipa ca abuzul, incalcarea legii ar fi daca nu morale macar pedepse justificate. Mai ales ca sarbatoriti Kaiser K;aus se pare ca , si el , are la activu imobilar vreo 2 “retrocedari” cam penale (bazate pe tetamanete falsificate!) ca ginerel inca imunului Traian .. si el are ceva la activ , ca imunu insusi beneficiaza de o “retrocedare” cu “cantec” (la colivir la Vacaresti!”) .

Da imi trecu mirarea. Ca auzii ieri la tembe ca sunt attea pretentii ca se platesc cu greu!! Asa ca daca unii dorec “prioritate” atunci latii trebe s araman cu buze umflate!! Jart-pleosc-trosc peste bot! Si aci apae Codruta alintata si Godzila …

Cine ar fi beneficarii “luxarii” astora din cazul Bica?!

Pai in primul rand Frank Templeton administratorul Fondului Propietatea. Si axctionari zisului Fond :
· Elliott Associates (14,95%)
· City of London Investment Management (9,69%)
· Royal Bank of Scotland (5,39%)
Apoi , scuze diversi israelieni sau mozaici . A se vedea
https://vremea.forumgratuit.ro/t547-ne-a-gasit-kuku-inca-un-licurici
https://vremea.forumgratuit.ro/t549-basescu-romanii-nu-sunt-antisemiti-dar-avem-de-lucru-pentru-ca-nu-vor-sa-scoata-mardelu-daca-nu-au-nu-i-nimic-luam-pielea-de-pe-ei
Trebuiesc despagubiti emigrantii!!!

Si pesemne mai este un client .. Germania. Ca si acolo am “vandut” sclavi!!

Asa ca .. doar bIca este cu ce ne vom alege!!
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum