Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

EUROzona dezastrului

In jos

EUROzona dezastrului Empty EUROzona dezastrului

Mesaj  Ghita_Bizonu' Mar Iul 07, 2015 8:23 pm

"Din păcate, în anumite cercuri din România, singurul pericol legat de Grecia este o contagiune ideologică. Se spune: 'Ce să căutăm în zona euro, uitați-vă ce au pățit grecii!'  Ce au pățit grecii? Peste 300 de miliarde de euro au ajuns acolo din zona euro. Noi am făcut un împrumut de 20 de miliarde de euro, într-un moment greu, l-am cântărit foarte bine, și ultimul miliard nici nu l-am mai tras. Iar ei înoată în bani și strigă 'creditorii ne încalcă democrația și demnitatea'" a spus  Adrian Vasilescu, consultant de strategie (?!?) la Banca Națională
http://www.agerpres.ro/economie/2015/07/07/isarescu-succesul-in-adoptarea-euro-depinde-esential-de-o-pregatire-temeinica-orice-pozitie-de-aroganta-este-perdanta-15-34-39
EUROzona dezastrului 15431266179_6e47d64d64
INTREBARE :  da de ce mama' lu' Procest Verbal trebuie sa intram in zona euro?!
Stintem rupti in ### euro ne trebe? Intreoducere eruoa a indemnat scumpirea vietii ptr cei cu venituri mai mici (aia care isi iau masini mai ieftine decat Passatu') A insemat "rotunjirea in sus" a pretului la paine, lapte samd. Ma rog pretul la Prosche si BMW a ramas stabil ...daca intelegeti ..

Din cate inteleg musiu Basilescu  (de la Scanteia Tineretului ) este mai  mult decat excitat de niste credite de sute de miliarde de euroi .. pe care sa ii pape "EI" si sa ii returnez  io! Ca alea 20 sau 19 miliarde nu se stie ptr ce.. ca era momnet "greu" - dar cica 10 ptr banci straine mai ales austirece ca deh in febr  2009 presa austriaca guita ca noi falimentam Austria sinistrul austriac Josef Pröll se conversa cu Mugurel Isarescu guvernator nu se stie al cui, on martie Basescu oesea pe stecal vuitand "imediat 20 mild ca Dracu e cat casa!!"  si gata!!!  TAV 24% la paine si medicamente, reduceri de legfutri, taieri ca la abatotr, 9 muld nu se stie ptr ce.. afaceri cazute, oameni fara l;ocuri de unca .. cat despre mine silit sa ma pensionez cu anticatie adica cu penalizare am fost silit sa schob apartyament 3 camere cu garsoniera  ... (mama! abandonata mobila, serviciu de ceai, 2 de cafea, de masa, mobila.. ca dracu. Mobila cred ca a juns pe foc .. pacat ii mai rebuia inc au lustui era lemna masiv ..)
Adica uni au imprumutata ptr Q7 si eu am platit ...

Pi-tzi dati voi seana ce rumeaza daca intram in Eurozona si "Astia" imprumuta 100 mld euroi? Ne scotz si din morminte ca sa vanza cimitirele!!!!

Ca ticalosii grecilor sunt magnanimi - dau si poporului un osicior de ros/lins da ai nostri ...
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum