Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De la Achchirage la Vladivostik , O societate idioata populata cu tanpiti

In jos

De la Achchirage la Vladivostik , O societate idioata populata cu tanpiti Empty De la Achchirage la Vladivostik , O societate idioata populata cu tanpiti

Mesaj  Ghita_Bizonu' Mar Feb 02, 2016 7:56 pm

O societate idioata populata de (prea) multe milioane de tampiti- asta este societatea noastra : (nu numai) ortodox romaneasca , integrata in tampenia europeana si globalizata in civizliatia „alba” „iudeo”-cretina!!! (nu, nu am dorit sa scriu crestina!)

M-au inebunit cu stirea repetata obsesiv ca la 16 ale lunii ori se sfarseste Lumea ori are loc Marea Eliberare sau asa ceva
Nu nu este vorba despre A Doua Venire .
Nu! Nu este vorba despre :

( Veni Creator Spiritus – J.S. Bach )
Nu!
Ci doar despre cestia cu fumatu’. (bun. sunt si ar trebui sa ma las ..da’ nu asta ma plictiseste pana la Hta +++!!)

Ci veselia tampa!!
Lipsa de masura- nu poti in parcuri langa locul de joaca al copiilor. OMS vrea cenzurarea filmelor. In Blegia (patria lui Dutroux) cica sa te verifce daca fumezi in casa ta daca ai copii mici..

Ca in aceiasi „preainteleapta societate” ….
– Legea privind consumul de marijuana în scop recreativ a intrat în vigoare in 24 febr 2015 în statul Alaska, al treilea stat federal al SUA, după Colorado şi Washington, care legalizează cultivarea de canabis pentru consum propriu.
– Capitala americană şi statul Oregon au spus „da” legalizării consumului canabisului : 4 nov 2014

sunt stiri „imbucuratoare”.

Ca in urma cu cativa ani in Sfrentia s-a zis ca „spatiu public” este si camera inchiriata la hoetl si au navalit peste unu ha! tatarule fumezi!! si au iesit cu coada iontre picioare „scuzati musiu scuzati” ca musiu fuma marijuana (care totusi este ilegala in Sfrentia)
Ca iata o pagina de internet acesibila :
Invata sa cultivi marijuana

E legal consumul de marijuana in Romania?
VREM LEGALIZAREEEE

Art.26. Constitutia Romaniei actualizata 2012 (Viata intima , familiala si privata) zice asa:
1″Autoritatile publice respecta si ocrotesc viata intima,familara si privata”
2″Persoana fizica are dreptul sa dispuna de ea insasi,daca nu incalca drepturile si libertatea altora, ordinea publica sau bunele moravuri”

Deci conform acestei legi e legal sa stai pe canapeaua ta in casa si sa fumezi o tigara de marijuana, sau sa cultivi intro camaruta din propria ta casa cateva plante , zic eu ca cu aceste lucruri nu deranjezi ordinea sau libertatea celor din jurul tau , si nici bunele moravuri , deci chiar poti? Hmm

Deci daca eu consider ca marijuana e buna nu are dreptil nimeni sa zica ca nu e asa , binenteles fara sa deranjezi pe altii. Smile)

Ja Ja deci cum stam la acest moment se poate fuma in casa sau vine garda si ma ia ?

Deocamdata asteptam Ziua cand la putere va urca un presedinte care fumeaza joituri, in acea zi se va legaliza si planta noatra draguta , defapt este interzisa pentru ca mareste puterea de gandire , va dati seama o tara super dezvoltata Smile))) Parerea mea e ca nu se legalizeaza pentru ca se face trafic pe acolo prin parlament iar daca ar fi legala le-am strica preturile.
Sau un ziar bine ganditor la 01 iunie 2014 publica articolul „Se poate legaliza consumul de marijuana în România?
A! Cam unicele reactii vizeaza desfiintarea culturii de canepa textila (Cannabis Sativa .. pe motiv de lupta anti drog (Cannabis Indica) …

Si sa nu uitam – la noi , cam in indiferenta generala a explodat consumul „etnobotanicelor” (auz ca cam multe nu atat „botanice” cat de „retorta”)
Insa slava Domnului! Poate in loc sa mai fumeze tabac se vor apuca sa fumeze marijuana … ca deh nivel de civilizatie „bestica” nu?!
Uite d’aia e ca in titlu!

A da. Imi aduce amimte de o scriituira de a lui Zoscencko. Si parca aduce si cu Ilf si Petrov ..
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum