Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Recicrcularea zvonurilor

In jos

Recicrcularea zvonurilor Empty Recicrcularea zvonurilor

Mesaj  Ghita_Bizonu' Mier Sept 28, 2016 10:47 pm

Se intampla ceva ciudat ..
Ieri eram pe la Obor .. si am auzit ceva ciudata. Se "fura" copii carora li se preleveaza organele.. O ambulanta.. M-a cam bufnit rasul..
Azi intamplator aflau ca este vorba despre o ambulamta neagra ..

”Ambulanța neagră bântuie prin București. Stă parcată în zona parcurilor, școlilor și a grădinițelor ca să fure copii pentru organe”, „Atenție, toți locatarii din cartierul Berceni! Intrați în casă până în ora 19.30 deoarece au fost descoperiți niște bulgari care fac trafic de organe. Sunt înarmați și foarte periculoși. În București circulă o dubă neagră numită Salvarea Neagră care accidentează copiii, se prefac ca ia să-i ducă la spital, îi omoară și le iau organelle. Dă mai departe!”, sunt doar două dintre postările apărute pe rețeua de socializare, în ultimele zile, după ce o tânără din Capitală a fotografiat ambulanța care aștepta în fața unui bloc din cartierul Drumul Taberei.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/adevarul-despre-ambulanta-neagra-despre-care-se-spune-ca-rapeste-copiii-si-le-fura-organele_1986733.html#ixzz4LaKUPQm1
Vedeti si EvZ Ambulanţa neagră sau AMBULANŢA MORŢII, cum a fost numită, A BĂGAT SPAIMA în români. Teorie horror: „COPIII SUNT RĂPIŢI din faţa blocului, PENTRU ORGANE”

Ciudat eu cnosc zvonul asta... i-am trait teroarea

Dar cel mai “tare”, cel mai lung si elaborat a fost prin 1964-65 :“cineva” fura copii , care dispar. Si daca sunt gasiti cadavrele lor sunt stoarse si de ultima picatura de sange . Nitel mai tarziu se “afla” ca sangele este scos prin contrabanda din tara ! Apoi s-a auzit ca pe Bulevard ( ala cu cinematografele ) o masina a fost oprita cu focuri de pistol in roti si din roti a inceput sa curga sange !! “ A vazut si mama domanei X , femeie serioasa, 60 deani doar nu inventeaza , nu ?” . A durat poate 3 luni. Intr-o luna prinsese bine , ca rar mai vedeai copil nesupravegheat pe strada !! Si atunci pustiul se deplasa rapid fara sa caste gura .. ca spaima intrase adanc . Noi aveam un vecin militian care zicea ca au fost 2 cazuri de disparitie , insa nu era motiv de panica. Ma rog ca a zis nu era garantie suficienta , insa fi-su a fost trimis la niste cumparaturi destul de departe . Asta a fost o dovada ca are incredere in ce zice .. La apogeul isteriei pe strada Labirint o masina “suspecta” ( o Volga neagra de militie in misiune) a fost atacata de locuitorii cartierului si cam .. dezmembrata . Cauciucurile bine-ntels taiate in cautarea sangelui . Iar caralii din ea au fost predati la sectie, bine “frageziti” : bateti-i si voi ca nu marturisesc criminalii !!! Apoi zvonul s-a stins si si toti au fost loviti de o ciudata amnezie (poate motivata de rusinea de a fi colportat astfel de nazdravanii ).
citat extras  din Amanunte cotidiene din 1960-1980 pag 10 cap Zvonistica (autor eu, pe ScribD)

Nu stiu ... insa mi se pare extrem de bizar ca un zvon de acum 50 de ani este reciclat azi !
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum