Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ca de obicei :Morala-i imorala

In jos

Ca de obicei :Morala-i imorala Empty Ca de obicei :Morala-i imorala

Mesaj  Ghita_Bizonu' Sam Aug 18, 2018 6:44 pm


De vreo 2 luni imi aduc aminte de o cestie mai veche.
Eram deja cam chelbos, insa inca in forma si nu chiar gras (burta moderata 84 kg sept si 88 in mai) cca 40- 44 de ani. In momentu ala aveam un contract cu un spital si pe la birou treceam .. din cand in cand .
Si la un  moment dat cadrele medicale cu care colaboram (destule .. plus ca locu in care lucram era un soi de sala comuna ) discutau depre ce tampit poate fi ministrul sanatatii Iulian Mincu.
Care "tampit" dorea sa prosteasca populatia ca ar putea exista o encefalita provocvata de virusu West Nile. Eu am indraznit  sa zic ca totusi pasari migratoare, tantari ar fi posibil. Au ras superior -" ba nu esti prost INSA nu te pricepi ba!"
E... au trecut ani de zile. Iulian Mincu nu mai este ministru.  Amicul meu Liviu M (medic) nu mai este (un caz "interesant" de diabet decompensat .. la 57 ani pa! Cu multa "reavointa" a dat dovada de ”ïnsuficienta ziliera” [expresia ii apartine] sfidand eforturile a juma din Spitalul de Urgenta).
Virusul West Nile bine mersi face ce stie el mai bine. Un bărbat a ajuns la spital în stare gravă, după o înțepătură 15 aug 2018, Crez ca al 6lea anu asta.

Ca de obicei :Morala-i imorala NU conteaza adevarul ci doar prejudecata!
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum