Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Traian se doreste iresponsabil

In jos

Traian se doreste iresponsabil  Empty Traian se doreste iresponsabil

Mesaj  Ghita_Bizonu' Dum Iul 11, 2010 9:59 am

Iresponsabil constitutional . Adica asa cu este declarat monarhu in constitutiile moderne .
Zice ca toti cei 22 milioane ( mi se pare ca mai putini!) am fi responsabili de incapacitatea de guvernare a guvernelor boccii.
El, care a impus pe Boc, care a fortat contitutia, cre a creat prin mita si santaj aceasta majoritate , nu este responsabil !
Culmea este ca daca statea in limirtele constitutionale nu i se putea reprosa nimic.
Insa el si-a arogat drepturi neconstitutionale. Si le aroga in continuare - nu se poa o nopua majortitate (tehnic si mie mi se pare greu de infaptuit) ci doar un guvern minoritar . De ce ? Fiindca muschii lui poftesc PDL la guvernare si el cica poa desmena arbitrar primu ministru (de exemplu si pe mine! Sau mai rau pe EBA!).
Scuze dar neasupamrea propriilor decizii se cheama lasitate ...primul deffcet al unui barbat de stat (da Noutzy zicea ca nu se gandeste la el ca la un barbat ... poa stie ea ce stie!)
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum