Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Solidaritatea sobolanilor

3 participanți

In jos

Solidaritatea sobolanilor Empty Solidaritatea sobolanilor

Mesaj  Ghita_Bizonu' Mier Iul 21, 2010 9:07 pm

Nu de mult nu mai vreau sa-mi aduc aminte care gibier de potence (adica patibular apud Pata ) zicea ca este nevoie de solidaritate nationala. Adica sa muncim mai mult, pe bani mai putini ( ca sa traiasca ei bine !!).
Acu ca sinistru de finate zise ceva de un impozit progresiv au sarit ca muscati de cur solidarii BNR ului . Isareascu ca sa fim cinici si ca este exclus, Economistu sef unu Lazea idem. Croitoru sluga pleacata a basescului, “desemnatu” care invita partidele la consultatri in mod ciocoiesc sare si el ca nu se poa.
Astia 3 sunt functionari ai Bancii Natioanle a Romaniei,. Cum BNR este propietatea Statului Roman sunt functionari de ai Statului.
Insa lor nu li se aplica “solidaritatea”. Numa noua. Ei care sunt prepusii nostri se vor stpanaii nostri . Ei se considera exceptati de la regula sefului lor la care pupinbasesc.
Pesemne ca sunt angajatii altora , nu ai Statului Roman.
Cum sa zic solidaritate de sobolani …
Eu as avea niste idei ce s-ar putea face cu sobolanii … Voi nu ?!
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Solidaritatea sobolanilor Empty Solidaritate

Mesaj  octaaa Mar Iul 27, 2010 1:56 pm

Pai si lor ar trebui(in opinia mea) sa le scada salariul cu 25%.
Dar ce, nu se va intampla asa? Ca daca nu, atunci ar fi un exemplu urat din partea lor.


Dar in privinta impozitului progresiv, eu cred ca BNR-ul este impotriva datorita nivelurilor impozitului.

Eu unul sunt pro impozit progresiv. Dar cotele acestuia sa fie mici. Ba chiar foarte mici. In Romania trebuie sa scada impozitele pe munca!!! Pentru a face produsele romanesti mai competitive, atat pentru piata interna, cat si pentru export.

Dar bineinteles, aceste scaderi a cotelor de impozitare a muncii vor aduce incasari mai mici la buget. Care automat trebuie acoperite din alta parte. Eu am propus mai de mult (si poate fi vazut cred ca si aici, pe forum) dintr-o crestere a TVA-ului la 25% Smile

octaaa

Mesaje : 96
Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 37
Localizare : Pitesti/Bucuresti

http://www.octaraduro.wordpress.com

Sus In jos

Solidaritatea sobolanilor Empty Cum se vede că n-ai nici-o responsabilitate!

Mesaj  Cârcotaşu Mar Iul 27, 2010 11:35 pm

La întreţinut o familie, o casă, ceva acolo... măcar un căţel căruia să-i cumperi tu haleala.
Dacă n-ar exista clientela, aia care trebuie satisfăcută din moment ce te-a adus la putere, ce simplu ar fi şi cu un TVA normal, cu salarii, pensii etc.
Aşa însă, tre' să facem patinoare, săli de sport (astea s-au mai făcut şi fără), o mie de case a un milion de euro fieşcare pentru profesori la ţară, parcuri, asfaltări de două ori pe an în acelaşi loc şamd.
Cârcotaşu
Cârcotaşu

Mesaje : 117
Data de inscriere : 05/04/2010
Varsta : 74
Localizare : Bucureşti

Sus In jos

Solidaritatea sobolanilor Empty Re: Solidaritatea sobolanilor

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum