Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Betisorul . Sau cum si-au bagat mogulii ceia singuri un bat in cur si de ce va muri opozitia axfisiata cu un simplu betisor ...

In jos

Betisorul . Sau cum si-au bagat mogulii ceia singuri un bat in cur si de ce va muri opozitia axfisiata cu un simplu betisor ... Empty Betisorul . Sau cum si-au bagat mogulii ceia singuri un bat in cur si de ce va muri opozitia axfisiata cu un simplu betisor ...

Mesaj  gili Joi Aug 05, 2010 1:38 pm

Nu-mi vine sa cred ochilor si urechilor . Betisorul domnului presedinte este omniprezent pe toate tevereurile , in toate jurnalele , pe toate blogurile care se respecta cit de cit .
Criza , concedieri , FMI care ne ia pielea , taieri de salarii , mariri de TVA-uri , falimente in lant , furturi strigatoare la cer din banul public …
Rahat cu perje in comparatie cu betisorul din urechea prezidentiala . Betisorul ne-a luat orice griji si tot poporul dezbate aprig cum de si-a putut zgiria augusta ureche prezidentul nostru cu dusmanul cela de betisor .
De care sa fi fost betisorul , de plastic , ba nu , de lemn , cu vata sau cu cilti la capete ?… Sa fi avut ambele capete infasurate sau nu ?…
S-au facut expeditii la spiterii , fotografii , filme chiar care au ca protagonist buclucasul betisor .
Dar asta nu-i nimic …
Dupa stiinta mea , chestiunea betisorului a fost urgent pusa pe tava conducerii liberale . Telefoanele au intrat in functie si vestea s-a raspindit cu iuteala fulgerului in teritoriu . Judetenele de partid au informat de urgenta enoriasii din subordine …
Si ce credeti ?!
La noi in tirg liberalii , dupa o apriga disputa referitoare la suspomenitul betisor , s-au si pus pe inpartitul posturilor .
Nu glumesc … De loc nu glumesc .
Apai daca cu nataraii de genul astora vrem noi sa-l schimbam pe Baselu si ai lui , mai bine lipsa …
Iata de ce , daca o sa continuam sa ne ocupam de betisoarele prezidentiale , in curind ne vom trezi si cu de cele parfumate , o sa ne trezim ca Baselu nu ca scade in sondaje , nici ca sta pe loc , dar chiar ar avea sanse sa urce .

gili

Mesaje : 66
Data de inscriere : 14/04/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum