Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Curiozitate

In jos

Curiozitate Empty Curiozitate

Mesaj  octaaa Mier Ian 12, 2011 9:02 pm

Poate sa imi spuna si mie cineva cat castiga un soldat american care lupta in Iraq?

Dar un militar american care nu e in nici o misiune?

Chiar sunt curios ca ma contraziceam cu cineva Smile multumesc Smile

octaaa

Mesaje : 96
Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 37
Localizare : Pitesti/Bucuresti

http://www.octaraduro.wordpress.com

Sus In jos

Curiozitate Empty nu stiu cit cistiga dar...

Mesaj  johny Vin Ian 21, 2011 9:34 pm

stiu ca acei oameni lupta si se afla mai mereu in mijlocul primejdiei si merita sa fie platiti pentru aceste riscuri...insa toate astea nu au nimic de a face cu cei DE PE LA NOI care s-au inrolat in armata de bunavoie si nesiliti de nimeni si acre au iesit bine mersi la pensie fara sa fi luptat nicaieri si care au simtit ca le fuge pamintul de sub picioare cind li s-au injumatatit pensiile..pai cu ce drept au acesti oameni pensii mai mari decit decit cei care au muncit 35 de ani in cimpul muncii si cu studii superioare si care efectiv traiesc din pensii aproape sau deloc decente ???
Ar fi cazul ca acesti oameni sa revina cu picioarele pe pamint si sa inteleaga ca e o situatie grea si ca toti ar trebui sa suportam cit de cit normal tranzitia asta nenorocita..si nu altfel , adica locotenent-colonel cu pensie de 35 milioane si un profesor cu vechime integrala 16 mil ..nu se poate asa ceva..a decit daca intr-adevar ar fi luptat undeva si viata i-ar fi fost pusa in pericol, dar atit timp cit a stat si doar si-a facut meseria pe timp de pace este exclus asta dupa umila mea parere

johny
Vizitator


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum