Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Independeta. fata de cine?!

In jos

Independeta. fata de cine?! Empty Independeta. fata de cine?!

Mesaj  Ghita_Bizonu' Lun Sept 12, 2011 12:28 pm

Am o nelamurile. Cica BNR este o institutie independenta.
Atunci cand s-a zis sa se taie si de BNR 25?5 din salrii au sarit ca ei este indpendenti nu ...
Insa de curand unii din BNR explicau ca nu au mai cumarat aur de la minele romanesti (capital de stat) pe motiv ca indicatiile erau sa nu aiba mai mult de 15% rezerva in aur ...
Care indicatii ? De ce urmau daca BNR este independenta?
Independenta - fata de cine ?! Dependenta fata de cine ? (in acel caz BNR putea sa isi mareasca rezerva internationala cu lei tamvai cumparand aur. Acu sa nu imi ziceti inflatie ca nu am auzit- INCA- ca aurul sa fie inflationist! Insa ei refuzand sa cumpere aur cu lei au refuzat s amareasca rezerva nationala...Si as mai zice ca este chiar ciudat sa ma imprumut de la FMI - adica sa platesc dobanda la FMI - si sa cumpar securities de la altii. adica sa ii impumut eu pe altii)


Adica ca cam asa cand e vorba de interesele noastre este independenta. Pe banii nostri (ca doar nu au adus bani de acasa sa o faca!) ei sunt indepdendenti .. Ptr castigurile altora ei urmeaa indicatiile pretioase...
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum