Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Catesceva despre bujetari si nu numai

In jos

Catesceva despre bujetari si nu numai Empty Catesceva despre bujetari si nu numai

Mesaj  Ghita_Bizonu' Sam Mai 08, 2010 6:30 pm

Cica ca cum prin 1989 in serviciile adtiei de stat si locale erau f multi - 600.000 !!!
Adrina nastase sustine ca a lasat "doar" 900.000. Adica plus 300.000 . Adica + 50% decat cei in ultimele zile ale ultimului Secretar Genreal al PCR care dupa cum se stie statu social supradimensionat samd .
Azi sunt 1.400.000 de bugetari ....
Ma uit la adtia blocului in care locuiesc ( 640 apartamente ). Acu 30 de ani tatane-miu era administrator si mai avea si o contabila ( 1/2 norma). Azi avem adtrator, contabil , casiera si parca a mai aparut unu si 2 calculatoare ! ( tata sireacu cu creionu si masina de scris . ma rog la greu erau 2 persoane din bloc care faceau munca voluntara sa bata cate 20-30 pagini ... de 2 sau 3 ori pe an)
Am fost alataieri la o biblioteca publica .... Acum 20 de ani 1 gagica pe tura si fise si un creion . Azi 3 cu 2 calculatoare ....
Intre timp am scapat de puturosii de muncitori si importam pixuri , bricege, becuri . hartie igienica samd .
Si era sa uit. Avem de 3 ori mai muti securisti!!!
Plus politie comunitara .
Insa mi-e frica ca .... se vor reduce cadre medicale , profesori, casieii de la fisc si alti inutili din astai. Nici un stabulet !!
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum