Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Asistenta sociala este pentru cei mai avuti

In jos

Asistenta sociala este pentru  cei mai avuti Empty Asistenta sociala este pentru cei mai avuti

Mesaj  Ghita_Bizonu' Sam Mai 15, 2010 10:11 am

Se cere solidaritate . Cica ca cum ca
“Avem o fiscalitate strimba. Este inadmisibil sa tinem milioane de pensionari fara un impozit pe venit! Si ala care are pensia minima de 350 de lei, trebuie sa ii luam 1 leu!”

zis-a (prea) scump al nostru presedinte , Erou intre Eroii Neamului , Stramosul tutoror Udrelorr, Paleologilor , Blegilor si Bociilor …..

Nici o vorba despre .. sa zicem evaziunea fiscala . Economia la negru. Contrabanda ( hm .. cu petrol … oare cine era vames de Bihor ? ca acolo s-au invartit niste afaceri misto da sst ! se aplica legea lu’ Mucles !). Bociiolina mareste intr-o veselie taxele la tigari .. si daca nu doresti sa te lasi de iarba dracului …. cumperi de la contrabanda ….

Insa sunt rugati sa cotizeze pensionarii si lefegii .. O da, stiu, stiu sunt unii lefegii extra . Da’ vor fi beliti profesorii si altii ca ei .

Si se tipa ca musai cota unica … ca altfel fug investitorii . Investitorii ori bugetarii aia cu lefuri nesimtite ? Ca sunt ! Si al Berceanu-n curte cica se dau sporuri de concediu !!!
Insa sa fin cinstiti – cota aia unica este buna si ptr bugetari cu lefuri mari. Si ptr pupinbasestii de la RTV . Si ptr multimea de sefi si sefuti de la sa zicem ANRE ( 1 din 3 este sef la ANRE).

Asta imi aduce aminte de unu Cercelescu care , in urma cu vreo 9 ani , spumega in editorialele Adevarului impotriva subevntiilor populiste, ca de exemplu sa se taie orice faciliate la trenurile cursa , dorea sa se taie in carne vie ca puturosii sa se invete minte sa nu stea cu mana intinsa … Insa intr-o zi a avut Adrian Nastase a taiat subventia de la Intercity … Si Cercelescu a izbucnit cu manie revolutionara : nastase loveste in clasa de mijloc si doreste sa o extremine !

D’aia zic ca la noi statu' social este in primul rand ptr cei cu venituri peste medie !!! Si care in general sunt sunt si ei abonati la bugetul de stat ...
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum