Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LUATI-LE SOFERII !... PARIEZ CA NU STIU SA AJUNGA LA MINISTERE DE UNII SINGURI ...

3 participanți

In jos

LUATI-LE SOFERII !... PARIEZ CA NU STIU SA AJUNGA LA MINISTERE DE UNII SINGURI ... Empty LUATI-LE SOFERII !... PARIEZ CA NU STIU SA AJUNGA LA MINISTERE DE UNII SINGURI ...

Mesaj  gili Sam Mai 29, 2010 8:19 am

Deunazi la o emisiune de la Realitatea doamna ministru Elena Udrea facea urmataorea afirmatie : " PINA NU A VENIT FMI-UL SA NE SPUNA VALOAREA DEFICITULUI ..." ...
Care vas ' zica , cel mai important ministru al acestui guvern Boc en'sphe a asteptat FMI-ul ca sa afle valoare deficitului .
Sa nu te crucesti cu amindoua miinile ?
Poate crede cineva ca in anul de gratie 2009 , Romania , tara membra NATO , tara membra UE , poate sa aibe un ministru pus sa gestioneze doua mnistere care au alocate cam 30% din fondurile bugetare , poate Romania ziceam , sa aibe un ministru care sa nu stie valoarea deficitului si asteapta FMI-ul ca sa il afle ?!
Iote ca poate !...
Nu , nu cred ca doamna cu pricina mintea si ar fi stiut valoarea deficitului .
DOAMNA MINISTRU HABAR NU AVEA ...
Cum este posibil ca pe mina unor astfel de fatuci de doua parale sa se dea 30% din bugetul tarii ?!
Sa ne mai miram ca am ajuns la fundul prapastiei diriguiti de astfel de oameni ?!
La o zi dupa , premierul Boc , dupa ce insira in fata camerelor de luat vederea prostilor sumedenia de taieri de salarii si pensii , ne anunta ca banii astfel economisiti nu vor fi aruncati pe apa simbetei , vor fi cheltuiti cu mare folos .
Printre altele vor fi construite peste 4000 de apartamente prin ANL .
Brava domnule Boc !
Ati construit alte mii pina acum cu peste 100000 de euro apartamentul si acum le vinde doamna Udrea cu exact 17000 de euro bucata .
Acum vreti sa construiti alte 4000 , iarasi cu peste 100000 bucata si apoi sa le vindeti tot cu 17000 ?
Domnule Boc , sunteti sanatos la minte , sunteti intreg la cap ?
Sau ne luati de prostii prostilor ?
Pai cum dracu sa fiu de acord sa string nu cureaua , ci latul in jurul gitului ca sa fac economii si sa dau aceste economii pe mina unor astfel de indivizi ?!
Pentru a trece infernala perioada care urmeaza , pentru a putea depasi acest pirleaz al crizei , natia asta batuta de soarta si astfel de indivizi , are nevoie de INCREDERE .
Fara incredere criza nu o sa fie trecuta ci doar adincita si mai mult , daca s-o putea mai mult ... Si se va putea cu astfel de indivizi cocotati in fruntea statului .
DE UNDE SI CUM SA AVEM INCREDERE IN ASA CONDUCATORI ?!
Cu ce se ocupa oameni astia acolo la guvern ?
Ministrul muncii , domnul Seitan , intrebat de presa , habar nu avea ca in urma cu o saptamina ii fusese "alocat" la minister un adjunct ... Nu-i stia numele si de unde vine si asta la o saptamina de la numirea secretarului de stat .
Va puteti inchipui ce fel de oameni ne conduc ?...
Am curaj sa pariez ca jumatate din ministri lasati fara sofer in curtea palatului Victoria , habar nu au cum sa ajunga la propiriul cabinet !!!

gili

Mesaje : 66
Data de inscriere : 14/04/2010

Sus In jos

LUATI-LE SOFERII !... PARIEZ CA NU STIU SA AJUNGA LA MINISTERE DE UNII SINGURI ... Empty Intrebarea este insa

Mesaj  Admin Sam Mai 29, 2010 8:35 am

pentru ce dracu mai avem ministri ? Daca trebui sa vina FMI ul sa le spuna ce deficit au ....
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 89
Data de inscriere : 12/03/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

https://vremea.forumgratuit.ro

Sus In jos

LUATI-LE SOFERII !... PARIEZ CA NU STIU SA AJUNGA LA MINISTERE DE UNII SINGURI ... Empty Re: LUATI-LE SOFERII !... PARIEZ CA NU STIU SA AJUNGA LA MINISTERE DE UNII SINGURI ...

Mesaj  gili Sam Mai 29, 2010 9:43 am

Admin a scris:pentru ce dracu mai avem ministri ? Daca trebui sa vina FMI ul sa le spuna ce deficit au ....

Pai tragedia este ca astia de-si zic "ministri" nu-s nici pe departe ... ministri . Cu orice se ocupa numai cu ministerele nu .
Ca ne-ar trebui ministri , n'asa?...

gili

Mesaje : 66
Data de inscriere : 14/04/2010

Sus In jos

LUATI-LE SOFERII !... PARIEZ CA NU STIU SA AJUNGA LA MINISTERE DE UNII SINGURI ... Empty Re: LUATI-LE SOFERII !... PARIEZ CA NU STIU SA AJUNGA LA MINISTERE DE UNII SINGURI ...

Mesaj  Cârcotaşu Sam Mai 29, 2010 10:09 am

gili a scris:
Domnule Boc , sunteti sanatos la minte , sunteti intreg la cap ?
Sau ne luati de prostii prostilor ?
Pai cum dracu sa fiu de acord sa string nu cureaua , ci latul in jurul gitului ca sa fac economii si sa dau aceste economii pe mina unor astfel de indivizi ?!
......
DE UNDE SI CUM SA AVEM INCREDERE IN ASA CONDUCATORI ?!
Cu ce se ocupa oameni astia acolo la guvern ?
Ministrul muncii , domnul Seitan , intrebat de presa , habar nu avea ca in urma cu o saptamina ii fusese "alocat" la minister un adjunct ... Nu-i stia numele si de unde vine si asta la o saptamina de la numirea secretarului de stat .
Va puteti inchipui ce fel de oameni ne conduc ?...
Am curaj sa pariez ca jumatate din ministri lasati fara sofer in curtea palatului Victoria , habar nu au cum sa ajunga la propiriul cabinet !!!

Dom'le, cum e posibil să te-ntrebi dacă subiectu-n cauză e sănătos la un organ pe care nu-l are? Altfel, ş-o nucă seacă e-ntreagă.
Despre acord! Da' ce, şi-a pierdut cineva vremea să ne-ntrebe? Ce, e nevoie să fim noi de acord? Dac-a hotărât "pleaşca", toată lumea execută! Ce atâta filozofie? Nu s-anţeles?
Încredere? Hă, hă, hă! Păi fraierii (f'o 5 milioane) au avut încredere şi l-au reales. Mai vrea cineva ceva?
Şeitan? Păi ăsta-şi face până şi numele de râs ( ȘEITÁN s. v. aghiuță, demon, diavol, drac, încornoratul, naiba, necuratul, satană, tartor. Sursa: Sinonime), sau cine ştie? Da' să fii tu şeitan şi să ai un bok drept şef...
Fii liniştit, mai sunt destui şi azi, care nu realizează ce fel de "specimene" ne conduc.
Cu nimeritul cabinetelor... păi ăştia nu nimeresc nici Palatu' Victoria, da' cabinetele!
Cârcotaşu
Cârcotaşu

Mesaje : 117
Data de inscriere : 05/04/2010
Varsta : 74
Localizare : Bucureşti

Sus In jos

LUATI-LE SOFERII !... PARIEZ CA NU STIU SA AJUNGA LA MINISTERE DE UNII SINGURI ... Empty Re: LUATI-LE SOFERII !... PARIEZ CA NU STIU SA AJUNGA LA MINISTERE DE UNII SINGURI ...

Mesaj  gili Sam Mai 29, 2010 11:59 am

Cârcotaşu a scris:
gili a scris:
Domnule Boc , sunteti sanatos la minte , sunteti intreg la cap ?
Sau ne luati de prostii prostilor ?
Pai cum dracu sa fiu de acord sa string nu cureaua , ci latul in jurul gitului ca sa fac economii si sa dau aceste economii pe mina unor astfel de indivizi ?!
......
DE UNDE SI CUM SA AVEM INCREDERE IN ASA CONDUCATORI ?!
Cu ce se ocupa oameni astia acolo la guvern ?
Ministrul muncii , domnul Seitan , intrebat de presa , habar nu avea ca in urma cu o saptamina ii fusese "alocat" la minister un adjunct ... Nu-i stia numele si de unde vine si asta la o saptamina de la numirea secretarului de stat .
Va puteti inchipui ce fel de oameni ne conduc ?...
Am curaj sa pariez ca jumatate din ministri lasati fara sofer in curtea palatului Victoria , habar nu au cum sa ajunga la propiriul cabinet !!!

Dom'le, cum e posibil să te-ntrebi dacă subiectu-n cauză e sănătos la un organ pe care nu-l are? Altfel, ş-o nucă seacă e-ntreagă.
Despre acord! Da' ce, şi-a pierdut cineva vremea să ne-ntrebe? Ce, e nevoie să fim noi de acord? Dac-a hotărât "pleaşca", toată lumea execută! Ce atâta filozofie? Nu s-anţeles?
Încredere? Hă, hă, hă! Păi fraierii (f'o 5 milioane) au avut încredere şi l-au reales. Mai vrea cineva ceva?
Şeitan? Păi ăsta-şi face până şi numele de râs ( ȘEITÁN s. v. aghiuță, demon, diavol, drac, încornoratul, naiba, necuratul, satană, tartor. Sursa: Sinonime), sau cine ştie? Da' să fii tu şeitan şi să ai un bok drept şef...
Fii liniştit, mai sunt destui şi azi, care nu realizează ce fel de "specimene" ne conduc.
Cu nimeritul cabinetelor... păi ăştia nu nimeresc nici Palatu' Victoria, da' cabinetele!


Vezi .., aste ie cusurul tau , esti ... circotas .

gili

Mesaje : 66
Data de inscriere : 14/04/2010

Sus In jos

LUATI-LE SOFERII !... PARIEZ CA NU STIU SA AJUNGA LA MINISTERE DE UNII SINGURI ... Empty Re: LUATI-LE SOFERII !... PARIEZ CA NU STIU SA AJUNGA LA MINISTERE DE UNII SINGURI ...

Mesaj  Cârcotaşu Sam Mai 29, 2010 8:14 pm

Gili zise:
Vezi .., aste ie cusurul tau , esti ... circotas .

Ce să fac bre, asta mi-i meseria Very Happy .
Cârcotaşu
Cârcotaşu

Mesaje : 117
Data de inscriere : 05/04/2010
Varsta : 74
Localizare : Bucureşti

Sus In jos

LUATI-LE SOFERII !... PARIEZ CA NU STIU SA AJUNGA LA MINISTERE DE UNII SINGURI ... Empty Re: LUATI-LE SOFERII !... PARIEZ CA NU STIU SA AJUNGA LA MINISTERE DE UNII SINGURI ...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum