Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Guita El fugivo

In jos

Guita El fugivo  Empty Guita El fugivo

Mesaj  Ghita_Bizonu' Vin Ian 06, 2017 6:34 pm



sper ca ati aflat ce zice Sebi Ghita despre ca cum l-a convins el pe Ponta sa o nominalizeze pe Godziluzza la DNA.
Oricum, pentru orice ecentualitate o sa dau sopy-paste (metoda neinventata de idolul tau)
Aşa am ajuns să fiu direct implicat în numirea Laurei Codruţei Kovesi la DNA, în 2014. Eram prieten cu ea, eram prieten cu Florian Coldea şi prieten cu Victor Ponta. Aveam un canal de comunicare cu Traian Băsescu, prin Elena Udrea. Eu sunt persoana care a însoţit-o pe Elena Udrea la biroul lui Victor Ponta şi despre care Elena Udrea a declarat public…

Ce nu s-a spus public până acum e faptul că Victor Ponta a fost şantajat pentru a o numi pe Laura Codruţa Kovesi. Practic, în faţa mea Florian Coldea i-a spus că dacă nu o va numi pe Laura Codruţa Kovesi la DNA, atunci vizita pe care Ponta o avea programată în America, pentru a se întâlni cu Biden sau cu Obama va fi anulată. Mai mult, lui Victor Ponta i s-a spus că anunţul cu privire la anularea vizitei va fi făcut în apropierea alegerilor prezidenţiale, iar chestiunea aceasta îl va distruge.

Toate aceste lucruri pot fi confirmate de Victor Ponta, Elena Udrea, dar şi de către Ion Cristoiu, citind jurnalul Elenei Udrea, şi chiar de Traian Băsescu. Documentul înaintat lui Traian Băsescu cu propunerea de numire a Laurei Codruţa Kovesi a fost scris la Guvern, pe calculatorul din secretariatul lui Victor Ponta. Am asistat la redactarea lui pe hârtia oficială şi apoi am mers la vila SRI cu indicativul K2, unde se aflau Florian Coldea şi Victor Ponta.

Ponta ne spusese, Elenei Udrea şi mie, la întâlnirea pe care am avut-o la biroul său „
eu o să o propun, dar am o părere proastă despre Kovesi. Sunt convins că va executa ordinele celor de afară şi ne va face dosare tuturor. Pe voi doi vă va aresta primii”. Victor Ponta a avut dreptate. Laura Codruţa Kovesi a încercat să-i înlăture din viaţa publică pe toţi cei care, într-un fel sau în altul au ajutat-o. M-am dus apoi cu documentul la Victor Ponta. L-am găsit cu Florian Coldea. Acesta a sunat-o pe Laura Codruţa Kovesi şi i-a spus să vină imediat la Bucureşti.
Sursa preluarii : http://www.nasul.tv/fugarul-ghita-noi-dezvaluiri-explozive-ponta-a-fost-santajat-de-coldea-s-o-numeasca-pe-kovesi-la-dna/
Poti sa iti tii nasul cat vrei in batista imuiata in odicolon insa Nasul este o sursa buna in aceasta privinta .. adica nu poa fi banuit decat de rea vointa in ce priveste pe dottore (in stupiditas) si PSD ..
Deci Sebi guita o cestie interesanta foarte : VVP ar fi fost amenintat de  ca nu va mai putea sa pupe poala popii ca lu Ponta i se va anula vizita in SUA  "în apropierea alegerilor prezidenţiale" .
Insa cum Diavolul sta ascuns in amanunte  Sebi zice de "numirea Laurei Codruţei Kovesi la DNA, în 2014" .. pri Codruta a fost numita (ptr prima oara) la DNA  in 2013 nu in 2014! In 2014 Codruta era deja jupana la DNA ..
Ma rog sa zicem ca memoria zisului Ghita este mai putin fiabila din cauza stresului si  incurca anii. Ramane de retinut faptul ca Sebi Ghita zice ca obectu santajului era de fapt candidatura lu Ponta la prezidentialele din 2014! O scurta gugălire ne arata ca Ponta a facut vizite in SUA dupa cum urmeaza :
- in februarie 2012 , in calitate de sef a opozitiei „Mesajul principal cu care am venit a fost că cei din Opoziţie suntem nişte oameni responsabili, care vrem să schimbăm foarte mult ceea ce s-a întâmplat în România în ultimii ani, dar vom păstra o stabilitatea în ceea ce priveşte relaţiile externe. Suntem parteneri cu SUA şi UE şi ne respectăm angajamentele” (http://www.gandul.info/politica/vizita-lui-victor-ponta-in-sua-cu-cine-s-a-intalnit-si-care-a-fost-mesajul-usl-pentru-americani-9241942)
- in octombrie 2013 cand  a avut onoarea sa pupe poala lu Biden si mapa Chevronului ... urmata de ciomageala de la Pungesti...

Deci Ponta ar fi obtinut ce ar fi  "vrut" - sa pupe poala lu' Biden - platind cu spargerea captelor hipsterilor si taranilor de la Pungesti (voturi!) si cu numirea Codrutei care a scos din pepeni multa lume
SI pentru ce?
Sebi nu o zice in clar cu subject si predicat  insa lasa de intels ca deja in ianuarie 2013 Ponta se gandea sa candidee la presedentie! desi candidatura era "rezervata" ptr Crin Antonescu.
Deci il face mincinos pe dottore in stupiditas . El , amicu sau nu eu!


Sebi ala care guitza impotriva lui Iliescu, a "batranilor" in general si care l-a ametit pe Tonta de l-a facut "fost".
Mde .. Tontzishor nu a tinut seama de zicala cu "ca de dusmani ma feresc si singur" si a crezut ca sculele dusmanilor sai sunt amicii sai .. atunci cand il impingeau spre dezastru - adica candidatura la presedentie.
Si dau un citat din Ghita "Toti trebuie sa se suspende din PSD sau sa fie suspendati. Sfidarea legii si a DNA nu ii ajuta nici pe ei si nici partidul." Sa vedem cat o sa il ajute pe "fugitivo" Sebi ..

A un punctaj interesant aici :
http://www.flux24.ro/dezvaluiri-din-sua-despre-numirea-lui-kovesi-la-dna-si-serviciile-secrete/
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum