Betisorul . Sau cum si-au bagat mogulii ceia singuri un bat in cur si de ce va muri opozitia axfisiata cu un simplu betisor ...

Posteaza un subiect nou   Raspunde la subiect

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Betisorul . Sau cum si-au bagat mogulii ceia singuri un bat in cur si de ce va muri opozitia axfisiata cu un simplu betisor ...

Mesaj  gili la data de Joi Aug 05, 2010 1:38 pm

Nu-mi vine sa cred ochilor si urechilor . Betisorul domnului presedinte este omniprezent pe toate tevereurile , in toate jurnalele , pe toate blogurile care se respecta cit de cit .
Criza , concedieri , FMI care ne ia pielea , taieri de salarii , mariri de TVA-uri , falimente in lant , furturi strigatoare la cer din banul public …
Rahat cu perje in comparatie cu betisorul din urechea prezidentiala . Betisorul ne-a luat orice griji si tot poporul dezbate aprig cum de si-a putut zgiria augusta ureche prezidentul nostru cu dusmanul cela de betisor .
De care sa fi fost betisorul , de plastic , ba nu , de lemn , cu vata sau cu cilti la capete ?… Sa fi avut ambele capete infasurate sau nu ?…
S-au facut expeditii la spiterii , fotografii , filme chiar care au ca protagonist buclucasul betisor .
Dar asta nu-i nimic …
Dupa stiinta mea , chestiunea betisorului a fost urgent pusa pe tava conducerii liberale . Telefoanele au intrat in functie si vestea s-a raspindit cu iuteala fulgerului in teritoriu . Judetenele de partid au informat de urgenta enoriasii din subordine …
Si ce credeti ?!
La noi in tirg liberalii , dupa o apriga disputa referitoare la suspomenitul betisor , s-au si pus pe inpartitul posturilor .
Nu glumesc … De loc nu glumesc .
Apai daca cu nataraii de genul astora vrem noi sa-l schimbam pe Baselu si ai lui , mai bine lipsa …
Iata de ce , daca o sa continuam sa ne ocupam de betisoarele prezidentiale , in curind ne vom trezi si cu de cele parfumate , o sa ne trezim ca Baselu nu ca scade in sondaje , nici ca sta pe loc , dar chiar ar avea sanse sa urce .

gili

Data de inscriere : 14/04/2010

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Posteaza un subiect nou   Raspunde la subiect

Permisiunile acestui forum:
Puteti raspunde la subiectele acestui forum