Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ne-am prostit de tot

2 participanți

In jos

Ne-am prostit de tot Empty Ne-am prostit de tot

Mesaj  Ghita_Bizonu' Joi Sept 02, 2010 10:15 am

Cu cativa ani in urma , cand PNG ul lui Jiji era “cotat” cu un numar impresionat de voturi nu stiam pe nimeni* care sa voteze cu PNG. Nici microbisti – stelistii deja il cam destestau – nici bisericosi.
Acu aud oameni sperand nu stiu ce de la Dan Diaconescu in direct TV . Ca “lupta” si ca ?
Ceva timp in urma unu la temeblizgor – mi se pare ca nasu Moraru – era usor sucarit : ca ne pierdem timpu pe baza de potol si bani , cand in urma cu 20 de ani ne “luptam” ptr morala (morala morala da a adus niste bani unora !!).
Unii l-au revotat pe Realesu fiindca fusese prigonit de moguluii cei rai (se stie ca mogulii e aia care sug sangele poporului, bampiri care va sa zica!) si din indignare morala ca Paturiciu a “falsificat” filmul cu palma (in caz ca ati uitat – cica filmu a fost editat. Da inteleg ca pe Yotube totul este editat si “proba” fusese luata de acolo! Halal proba! Cu unii ma ametesc acu’ ca discu’ nu era bun ca fusese scris pe el cu carioca – da pe care fata ?!).
De fapt multi din cei care mai sunt dispusi sa mearga la vot merg cu un sentiment de microbist : sa iasa ai “mei”! Ca ai “mei” e mai buni si chiar si atunci cand singuri cu portaru in careul mic nu baga gol (trag drept in portar!) sau singuri cu poarta dribleaza pana pierd mingea sau mai rau de la 3 metri trag peste poarta goala. Asa si votacu’ ca si cainele ros.
Restu is scarbiti de politica. Ca ei nu se baga in mizerie.
Am ajuns sa credem ca miza jocului politic– ptr votacu normal – ar fi cine sa fie la comanda sa poa sa isi puna Pilele Cunostintele si Rudili in paine si sa faca contracte tot cu PCR ul sau ca sa il oftice pe unu sau pe altu (cautatai foruri dupa alegeri ! veti vedea juisari copilaresti v-am tras-o! Sac sac!!Luni – Victorie !! Ti-am tras-o ! Iar mercuri dezamagire : cum tot Boc primsinistru al sinistului national?!).
Ntz. Ptr mine, ptr votacu de rand miza principala nu este nici sa vaz mutra imbufnata a perdantului , nici postu de director dat lu netotu nu stiu carei PCR nici ca nu’ sh ce cultunic sa aiba masina la scara ci un guvern competent care sa administreze tara.
Eu personal am ajuns asa de sictirit ca nici macar nu mai zic guvern cinstit.. Sa fure lua-l-ar Seitan , insa sa aiba grija sa aiba de unde si sa mai ramana si altora !!!

PS . Se pare ca si partidele si sefii lor au uita c miza este guvernarea tarii nu micile jocuri BOB iste si datu reciproc la gioale …. Sa nu ai zic de dezonor societatea in civil …. Ptr care guvernarea este numa o cestiune de gargara morala .

* v la Societea Cum putem sa fim manipulati cu toNtii di prea mult "elitism" bazat pe autolatrie.


Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ne-am prostit de tot Empty Re: Ne-am prostit de tot

Mesaj  octaaa Vin Sept 03, 2010 2:51 pm

Ba eu stiam atatia fani Gigi Becali. Deja nu mai suportam sa ies pe-afara, prin cartier pe la mine prin Pitesti. Numai cuvinte de lauda la adresa lui auzeam. Dar au trecut vreo 4-5 ani de-atunci Smile Azi nu mai aud pe nimeni care sa-l laude. Doar pe bunica-mea Smile)

Pe Dan Diaconescu nu prea aud sa-l laude nimeni. Ce-i drept insa, nici nu prea am mai trecut prin cartier Smile

Dar mi s-ar parea de rasul lumii sa vedem Partidul Poporului in Parlament.

Da stiu, o sa spuneti(si pe buna dreptate) ca e de rasul lumii sa-l avem si pe Traian Basescu presedinte; si pe Elena Udrea ministru; si pe Zbanghelie primar si mare lider PSD; si pe Bogan Olteanu mare bancher.

Dar parca sa avem Partidul Poporului in Parlament le-ar intrece pe toate...



Insa am speranta ca daca nu vor fi anticipate(a nu se intelege ca sunt impotriva lor) PP va avea soarta PNG adica nu va pupa in veci Parlamentul Romaniei.

octaaa

Mesaje : 96
Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 37
Localizare : Pitesti/Bucuresti

http://www.octaraduro.wordpress.com

Sus In jos

Ne-am prostit de tot Empty Atentie ! E vorba de lucuri diferite

Mesaj  Ghita_Bizonu' Vin Sept 03, 2010 5:02 pm

il vorbeau de bine dar aveau si intentia sa-l voteze? Ca vorba aia Gica Hagi are presa buna da ptr presedentie nu stiu cate voturi ar strange !!
Sau alta . Cica indicele de incredere. Ce-i aia ?
Uite asa la mica barfa am mai multa incredere inJ iji decat in politicienii nostri. Incredere ca totusi este cumsecade (relativ). Ca este milostiv, Ca la o adica ajuta pe careva (un copil bolnav de ex).
Da nu mi=l doresc in parlament ori ministru ori (dupa mine maxim primar la Voluntari !!).
N=am incredere in Base nici de 5 bani (adica ma incredere ca mi i-ar lua si pa aia sa-mi arate ca e jmecher !!!)... da daca sunt pe mare pe bampor prefer ca la comanda sa fie Traian si nu Iliescu ori Diaconescu Ion... Sau tot aici daca e vorba de barci - pe lac intr-o barca sunt sigur ca Jiji vasleste mai bine decat Traian !!! (varsta, gabarit , forta).
Scuza-ma ca ma intind ... da iti recomand cand e vorba de vorbit de bine si incredere intreaba si ptr ce.
Ca altfel uite un scenariu plauzibil:
Aveti incredere in Mircea Lucescu ?
DAA!!(99,90 din populatie!)
Concluzia sondorilor :
Deci conform sondajului romanii il vor pe Mircea Lucescu presedinte !!! (desi oamenii il vaz la carma nationalei !!)
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Ne-am prostit de tot Empty Re: Ne-am prostit de tot

Mesaj  octaaa Vin Sept 03, 2010 10:02 pm

Da Ghita, ai dreptate in ce spui.

Numai ca sunt convins ca au fost perioade in care multi l-ar fi si votat pe acest Gigi Becali.

octaaa

Mesaje : 96
Data de inscriere : 14/04/2010
Varsta : 37
Localizare : Pitesti/Bucuresti

http://www.octaraduro.wordpress.com

Sus In jos

Ne-am prostit de tot Empty Re: Ne-am prostit de tot

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum