Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

E pe bune!

In jos

E pe bune! Empty E pe bune!

Mesaj  Cârcotaşu Mar Noi 16, 2010 2:49 pm

Dragii nostri,



Am ajuns prin Montreal acum patru luni si ne-am cazat in imobilul din Fig. l. Fatada transparenta sustinuta de stinghii de lemn este opera noastra pentru ca iarna se apropia si trebuia sa fim pregatiti. Noi nu stiam ce sa facem dar am avut noroc cu un prieten ajuns aici anul trecut. El ne-a invatat procedura, chiar ne-a ajutat cu experienta sa. La rindul lui deprinsese tehnica de la un alt conational venit acum doua sezoane.

Zilele trecute i-am facut o vizita. Sta in casa din Fig. 2. Ne-a placut foarte mult, mai ales ca are curte unde vara poate sa-si puna piscina gonflabila. Avea una in debara insa era sparta necesitind reparatii, nu stiu, poate la vara o pune in functiune.

In rest, pe aici ne descurcam de minune si inca tinem situatia sub control. Am trecut cu bine peste starile depresive avute la contactul cu Canada. Acum ne-am mai resemnat, si datorita faptului ca saptamina trecuta ni s-a aprobat dosarul de ajutor social urmand sa primim banii in curind.

Nu putem sa ne laudam inca cu realizari prea importante dar speram ca in viitor, dupa terminarea cursurilor de franceza si reabsolvirea unei facultati urmata de 8-10 ani de munca, sa ajungem cel putin la standardul de viata pe care il aveam in Bucuresti.

Ca să vedeţi şi foto 1, 2... http://www.canada.php0h.com/Folie.htm
Cârcotaşu
Cârcotaşu

Mesaje : 117
Data de inscriere : 05/04/2010
Varsta : 74
Localizare : Bucureşti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum