Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ziua Ia a Imperiului American

In jos

Ziua Ia a Imperiului American  Empty Ziua Ia a Imperiului American

Mesaj  Ghita_Bizonu' Mier Mai 24, 2017 9:50 pm

Pen' ca io mi-s o scârbă fiindca asa voi si pe'ca ma mandresc cu asta si imi place gluma ca o canalie este unul care gandeste diferit  si pen'ca io zic ca cinismul este o virtute pe nedrept calomniata , ei bine pentru toate aceste motve io va zic ca , azi  la Bruxelles

Trump va proclama  Imperiul American

si fiindca lozinca sapatamanii pare a fi ''Let's make Trump happy!" adunatura bruxeloaza va proclama prin ovatii Ziua Ia a Centurii de Diamant
Deja sauditii , oameni ai desertului cam sensibili la directia in care bate vantul  au accepata cu gratutidine sa plateasca haraci  noului Sultanat . Prima transa   110 miliarde de dolari . Si uite asa s-a terminat cu Revolta din Desert
Ziua Ia a Imperiului American  Trump-riad
cu un dans traditional .
Acum Ghaziul se duce sa triumfe la Bruxelles capitala nedeclarata a unei birocratii imperiale ... fara cap. Pana maine fara cap! Si desi va putea zice vaz in aceasta Uniune un ytripa fara cap. Ei bine acest cap voi fi eu! nimeni nu va zice Quousque tandem abutere, Donald, patientia nostra ? ci mai degraba vor striga Donny triomphe!

Insa unele asertiuni in legatura cu art 5 al NATO imi aduc aminte ca nu de mult ma cam radeam de un prof de la SNPSA care invoca acelasi lucru dar in legatira cu Coreea.
Cum pe astia nu ii banui de prea multa originalitate ci de obedienta la ordinele pe armata zic ca soparla fusese transmisa de pe Potomac.
Scopul este clar.
Noul Imperator solicita des aides royales

Cestie care mie mi se pare ca este in deplin acord cu unele idei "novatoare" ale candidatului Trump (cca 1 an in urma), pe care cu regret nu le-am comentat crezandu-le doar retorica (plus sa zicem lene , delasare si astenie) .

Nu nu este vorba de a angaja mai multe forte europene decat sunt acuma ... ci ca raiau bruxeloaza sa faca precum cea saudita  .

Fiiindca , asa cum am mai scris nu de mult "ultima oferta" a imperiilor este "taxa de protectie"  asa numita Pace Imperiala ( pax romana.. ce frumos suna .. insa stiti care a fots pretul? Secole de agresiune!)

Cer mai incolo si-n coace totu poate fi rezumat de acest cantec :


Vivat Augustus!
Donny triomphe!

Crez ca voi reveni .....
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum