Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sieg Heil Luluzza

In jos

Sieg Heil Luluzza Empty Sieg Heil Luluzza

Mesaj  Ghita_Bizonu' Lun Mar 26, 2018 6:50 pm

E ...
poa din cauza caracterului meu mostenit pe linie paterna (IO am drepate si cand gresesc!), poa a educatiei, a serviciului militar (pe un site .. cam in domeniu eu sunt mos Teaca Ntz. Doar sevoiciul ala obigatoriu prin lege) sau naiba stie ce alt motiv eu am unele retineri fata de ideea aia cu egalitatea celor 3 putori ustinuta de ala .. cum ii zicea? Mostescoi parca., Un corupt (era epoca venalitatii functiilor!) care a mostenit fonctia de la o ruda - fonctia find de presedinte al parlamentlui din Bordeaux.
Adica ca cum sa va zic Secondat ala  era un un soi Samson, dulău de curte, netot de  Samurache ce se  visa  egal cu un Condé  , Lusignan  sau macar Rohan (« Roi ne puis, duc ne daigne, Rohan suis ») asa ca visa o tripartitiee ce ridica rangul sau venal ....

Asa ca ma uit si ma scarpin dupa ceafa ce ajunse la noi coana Justicva sa isi inchipuie ca ar fi ea folosind tehnica
Cine mi-a-mpuscat maimuta
Uscase-i-ar manusita
Of of of maimuta mea!

Mme Kovesi , "putere independenta" refuza sa se prezinte in fata parlamentului de corupti "penali" , protesteaza in intreaga Oiropa ca parlamenatarii are imunitate cand vrea sa ii arestzeze "preventiv" ca ea are suspiciuni , trimite procurori la guvern sa caute nu stiu ce si refuza sa ia nota ca MAI vrea sa inceteze detasarea unor caralii la DNA. Ea e PUTERE! Independenta si are dreptul sa controzleze ea legislativul, adminsitrativul si nimeni pe ea!!!
Si ... si nu e unica cestie care depaseste visele lui Secondat de Monteschei  (care stia ca daca depaseste .. Bastilia il manca!)
Ca prin 2007=2008 am vazut judecatori care ziceau ca ei nu judeca dupa legea speciala ci dupa cea generala .. ca prin 2004 judecatorii datrara in judecata Statu ca ii dicrimina nedandu-le niste sporuro ca la meletarii cu misuni in Ahganistan si castigau sporirile .. sau prin 1996 judecatoiri9 care impotriva legii dispuneau restituiri in integrum

Ce ma mira e ca cati pun botul ...

Totusi toate astea imi confirma adevarul ROI ului (Regulamentul  de Ordine Interiroara) din vremea cand imi satisfaceam serviciul miitar :  can d sunt de la 2 soldati in sus unul isi asuma comanda ...
Sieg Heil Luluzza!!!
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum