Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vai saracii de ei , vai sarmanii PedeLei !!!

In jos

Vai saracii de ei , vai sarmanii PedeLei !!! Empty Vai saracii de ei , vai sarmanii PedeLei !!!

Mesaj  Ghita_Bizonu' Vin Iul 02, 2010 7:24 pm

Dom’le ascultandu-le argumentatiile mi se pune asa un nod in gat , ce nenoroc au avut saracii de ei !!
Adica ca cand au reusitara sa vina la putoare au gasit camarile goale ! Parsivii aia de liberali nu le-au lasat banii in conturi, nici macar meleardele de la privatizarea BCR . Nu le-a ramas mai nimica, nici o banca, nici un mare combinat de privatizat !
Doar praful de pe toba ! Si seviciul datoriei …
Ca era de datoria netrebnicilor inaintasi sa agoniseasca .. pentru EI !!
Ce destepti ar fi fost atunci ….(si io daca m-ar infia conturile lu’ Rockefeller !!)
Si lumea ce nintelegatoare iaste ea.. Are pretenetii sa ce ? Sa nu se solidarizeze , dupa ce anu trecut s-a infruptata? Dupa ce din 2007 s-au infruptat in timp ce ei au stat 2 ani in popozitie ca-i tradara liberalii ?! ( noroc cu Stoica si cu draga Stolo ca stau cuminti si nu vor posturi!! Acu parca nice Turcanii nu mai vor). Ca anu trecut au trebuit sa sacrifice ceva minstere ptr PSD da si astia netrebnici auzi sa vrea sa aiba catindat la prezidentiale !!
Sa te zbati atat sa ajungi la putoare (insa sa fii silit sa dai ceva si fostului sef al mafiei personale a lu’ Nastase !!) si sa constati ca-i criza ? Si se uita toti la ei ca pinguinu la valiza sa faca ceva . Pai ce sa faca fara sa aiba miliardele din privatizari samd ? Ce ei sunt de vina ca e criza si ca Occidentu nu vrea sa ne scoata din criza ?!
Pai de abia au reusit sa faca pretu’ la autostrazile alea de le spaguia Nastase , ziceam sa faca pretu pe de 3 sau macar pe de 2 , si ce folos ? N-au fost bani decat de 46 kilometri!! Si anu’ asta de nici atatia hectometrii !!
Si acu apele … Ce dracu ca in Moldova putine sanse sa trimita ungurii pompele (jmechera a fost Sulfina .. da nu prea a reusit ca a trebuit sa dea totusi motorina , scartani sogorii astia !!)
Dom’le e rea lumea si nu intelege . Acum au venit in sfarsit si ei . Dupa 19 ani. Ce naiba , sa stea si ei la putere. Sa mai achiztioneze si ei cativa ani , macar pana in 2012 !! Ca pe urma calendaru maya de ce sa ne mai pese ( uite na ! Mie ini pasa ! Ca cica la sfarsitul Soarelui asta , vor iesi jaguarii din paduri si vor manca toti oamenii ! Da ce credeti ca or fi prosti sa vina si pe la noi sa ii faca Nutzele posete , matouri ori sa-si tapiseze Rangeuirle ori Astonurile cu ei ? Fiti seriosi !! Juguarii nu e atat de prosti – numa votacii portocalii !!)
Si uite asa suntem rai si ofuscati pe viata. Ei de ce sa nu stea o tura macar la putree ? Batar 3 ani (ca primu le strica Prostanacu !). Liberalii cum au stat ? Si PeSeDeii nesimtitii de cate ori au stat ?!
Daca n-am fi asa de frustati si nehaliti le-am intelege nevoile si am da gologanu’ si am da ceasu’ inainte si am munci ca Kunta Kinte (ptr toti atatia gologani ca si KK) ca sa ne facem datoria fata de ei!
Neintelegatori mai suntem .. sarmanii de ei nu au nici o vina ca e criza !!
Fiindca d’aia e ei la putere !!
Apopos care e mai frustat – eu sau aia de se plang ca n-au gasit destui bani ? Ca 18 miliarde nu le-a ajuns anu trecut !!

Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum