Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

…tu-ti partidul si liberalismul tau mai Tradicene!!!

In jos

…tu-ti partidul si liberalismul tau mai Tradicene!!! Empty …tu-ti partidul si liberalismul tau mai Tradicene!!!

Mesaj  Ghita_Bizonu' Lun Feb 17, 2014 3:57 pm

Cu ani in urma , in timpu guvernului Vacaroiu , mai strangand din buci, mai cumparand mai ieftin si chiar renuntand sa cumpar unele cestii am reusit cu chiu cu vai sa economisesc niste bani. Unele sume le-am folosit sa cumpar certificate SAFI - am 4 de tip C . Culmea cu 3 zile inaintea prabusirii valorilor SAFI am cumparat ultimul certificat – ptr 10 minute am fost tentat sa vand toate .. realizam un ce profit!- ca deh eram tampit si credeam in virtutile economisii si aveam sperante ca pe termen lung banii aia isi vor pastra valoarea .. ca dnii liberali care conduceau SAFI se pricep la afaceri si capitalism..
Prost am fost! Singurele afaceri la care se pricep acesti nestimati domni sunt alea de genul lichidare .. Sa falimenteze si sa vanda ce au cladit altii..
Naiv sa cred ca merita sa pastrez banii aia si sa mizez pe termen lung.

Prin 2008 am primit niste dividende – ceva cam ca la 50 de lei (pe nu stiu cati ani). In 2008 nu au dat dividente … samd

Acum am ajuns la fundul sacului si am cautat certificatele alea- erau “bine” puse ca deh! hartii de valoare!! Intreb la SAFI ce si cat.. si … am sa o senzatie cam naspa – intr-=un an 3,8 , in altu nitel mai mult … per total vreo 11 lei .
Intreb cat ar face certidicatele (gigacaloria e cam scumpa …) mi se zice ca am 18 titluir si ca titlul face 1,5 lei.
Adica total 27 de lei.
Adica 10 kile de cartofi… Cu 50.000 lei in 96 cumparam mult mai multi cartofi …mai mult de 10 kile!
Sta-v- ar in gat jigodii liberale!!

Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum