Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sfanta Bancara nerusinare!!!!

In jos

Sfanta Bancara nerusinare!!!! Empty Sfanta Bancara nerusinare!!!!

Mesaj  Ghita_Bizonu' Sam Mar 17, 2018 9:25 am

Guvernatorul al bancii pretins natioanle iesi pe stecla sa sa ne scoleasca, urecheze samdeze.
Pe langa multe alte blablauri zicea Mugurel ca cum

"Altfel, oricând un eşec poate să fie transferat de operaţiunea propriu-zisă. Creditul să nu mai fie credit, să ajungă un fel de donaţie cu accept numai dintr-o singură parte şi cu argumentaţia că nu este dat înapoi, deci nu mai e credit pentru că debitorul nu a înţeles despre ce este vorba. Acesta ar bulversa total mecanismele financiare, ar distruge piaţa creditului o asemenea accepţiune, un asemenea debalans şi ar crea multiple probleme în lanţ în funcţionarea economie de piaţă"
Da?

insa bangsterimea sa  nu zice nimic despre DEPOZITELE mele ... am la o banca austriCacata un depozit de 10.000 euroi depusi la termen pe 12 luni. Stiti ce dobanda mi se plateste? 0,01% pe an! Ptr eventulaii intelectiali (adica aia care zic "morala", citeaza din Arendt si Mises si au capu mobilat cu alte prostii de genul asta!)  calculul este simplu : impartiti cu 10.000 suma N . Daca si asa va este prea greu inpartiti dintai cu 100 si apoi repetati impartirea.  Daca nici asa nu reusiti e .. mare lucru ! Aveti smartphone nu?
Sa ne intoarcem .. deci o dobanda de 0,01 %. Asta inseamna 1 euro la 10.000.
Insa stati asa! Pentru depozitul ala eu trebuie sa platesc comisioane "de adminsitrare" si nu mai stiu ce.  Sau cum zicea Tanase de fu premier Păi ce, i-au dus pe bani noaptea la baie? Le-a dat apă? Taxă de şmecher, taxă că intri în bancă, taxă că ieşi din bancă.
Noi suntem proşti!!!

Aste ne-o zice si Mugurel the Great  Bangster "Bă sunteţi proşti !!!"
Si stiti de ce?

Fiinda depozitul meu, al tau, a lu ţaţa Sadta sau a lu dom doctor sunt de fapt credite acordate bancilor!!!
DA! Npi suntem creditorii!
Si cu ce ne alegem?
Cu lectii de morala de la isarica cel prea bine platit!
Sfanta Bancara nerusinare!!!! Image-2009-07-2-5879204-46-mugur-isarescu
«Iertaţi-mă, dar Terente era copil pe lângă voi! Chiar era băiat bun»
Sfanta Bancara nerusinare!!!! Terente
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum