Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Presedintele si premierul se dezic de responsabilitati si poate, de Romania

In jos

Presedintele si premierul se dezic de responsabilitati si poate, de Romania Empty Presedintele si premierul se dezic de responsabilitati si poate, de Romania

Mesaj  Ghita_Bizonu' Joi Iul 15, 2010 4:40 pm

Al nost (prea) scump prezidel in discutie cu niste sinistrati :
"Domnule preşedinte, ne ajută mai mult organizaţiile italiene decât românii",
"Nu mai spuneţi treaba asta. Dacă va ajuta străinii mai mult, atunci poate ca ar fi mai bine să vă adresaţi lor".


Hm .. da impozite stie sa kentuie prezidelu pe masini, consiglieri, camarila, cartaresti si alte asemenea . Impozitele de aici . Inclus TVA de cate ori un amarat din aia de la Buruieneşti cumpara chibrituri si sare .
Faptu ca se afla in fruntea lu Statu Roman ii impune si alte obligatii decat sa se dea pe stecla cu Dusteru nu-i trece prin cap .

Premierul de la guvern n-are (care se pare ca e ca bunica , el vorbeste el aude ca Videnu, Udrea ba si Blaga ardeleanu au alte trebi) se ratoieste : ce-mi zici mie ? Eu te-am angajat (uneia ramasa fara loc de munca), de ce vii la mine unui pensionar si incheie triumfal : la munca !! (oamenii tocmai se plangeau ca nu au unde !) uita micul amanunt ca el este angajatu cetatenilor ca sa se ocupe si de locurile de munca , economie samd nu doar de achizitii si functii ptr netoate ….ori de dat cu coasa...

Acesti doi prin actiunile lor se arata ca fiind cel mai mare pericol ptr Statul Roman .
Ce-i mai grav este ca Excrementa Sa Pestinentiala , Tyran atque Zeus.ro nu isi da seama de continuarea dialogului : Ce sa cerem dom presedinte de la straini? Niste conducatori mai priceputi ?!

PS .. sfatul lui Isarescu - ministrii sa-si ia consileri pe probeme de aritmetica ca sa poata face un buget ce sa se incadreze in venituri .. trist.
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum