Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Politica interna, politica externa si democratia ca bordel

In jos

Politica interna, politica externa si democratia ca bordel Empty Politica interna, politica externa si democratia ca bordel

Mesaj  Ghita_Bizonu' Dum Sept 02, 2012 9:30 am

Barroso: “Bulgaria este pregătită să adere la Schengen”.
Romania lu Basolini nu … nu era nici cu Boc la guvern nici cu MRU.

Asta imi aduce aminte de tradarea din PSE … tradare comandata de SPD. Care german este el. Si ca la Cullona Merkel fu iute la Chisinau sa discute despre ORROrpa si Trnasnistria. Ca nitel mai incolo face o vizita la Maskva si trebe sai ii arate lu Vladimir ca Nemtia e fata buna….
Pe de alta parte fundatia Friedrich Ebert din România sprijina pe Criticatac o tema : “Republica Moldova: complexul de superioritate al României ” (mai sprijina si alte teme …insa unele teme sunt nesprijinte. De fapt prima oara cand vazui anuntu cu sprijina la Imperialism românesc şi schizofrenie identitară în Republica Moldova…. da poa sa fi aparut la Republica Moldova ca sindrom unde unu Florin Poenaru ce studeste la Budpesta la facultatea lu Soros reia decizia Kominternului din 1924 …)

Clar? Astia ne vand a 2a oara ! Nemtia a 3a oara. Ca tot prin Criticatac unu ce preda nu stiu ce la Royal Military Colledge of Canada (adica unde “aliatu” canadian din NATO isi prgateste ofiterii) “incurca” nitel datele problemei atunci cand scrie “Adevăratul” moldovean fusese locotent în armata sovietică apoi s-a implicat direct în timpul evenimentelor de la Prut, apărându-şi „ţărişoara lui” împotriva armatei ruse … evenimentele fiind cele din Transnistria….
Panimaiti? Se zice ca Marga, Ponta vor la Maskva insa dragii de parteneri vestici stau la coada la Kremlin asteptand contracte!!
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Politica interna, politica externa si democratia ca bordel Empty e o situatie tulbure in continuare

Mesaj  Crew1 Dum Sept 02, 2012 5:32 pm

Un lucru e cert...de cind au venit panaramele astea 2 de ponta si antonescu (uneltele lui felix basinosu
vezi aici videoclip : ( emisiuni-tv/Felix-Basinosu-Se-Bese-In-Direct/wYF96chNYO/ ))
totul a mers din rau in mai rau..in loc sa guverneze si sa stabilizeze economia ei se tin de referendumuri si alte porcarii..practic tara a fost neguvernata pina mai ieri ...sa vedem ce le mai iese pe gura ..ca pe cur am vazut de mai mult timp Very Happy

Crew1
Vizitator


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum