Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Spera Basescu sa reuseasca cu metoda Ceausescu ?

In jos

Spera Basescu sa reuseasca cu metoda Ceausescu ? Empty Spera Basescu sa reuseasca cu metoda Ceausescu ?

Mesaj  Ghita_Bizonu' Mier Mai 19, 2010 12:58 pm

In 1982 , prin noiembrie conducerea RSR a luat masuri de restrangere a consumului populatiei - cresteri de preturi si masuri administrative ( ratii, intreruperi de curent electric samd ). Rezultatul a fost o scadere continua a Produsului National .Ma rog organili tineau capacu pe oala ...pana cand .. dec 1989. Da cred ca li se urase si organilor .
Acum , conducerea actuala ia acelasi gen de masuri . Cu diferenta ca acum nu mai avem productie interna ( minus Dacia care provoaca reactii siterice de ura la fiecare lansare a unui model nou ) , importam in draci ( pana si usturoi! ma intreb ce fac taranii de la Copalau? la Copalau agricultura insemna usturoi ...l-am "testat" in armata ; poligonu era langa Copalu si ...).
Cheltuielile inutile prospera ca de obicei ( cu diferenta ca Centrele Civice isi mai gasesc o utilitate si azi da peste 10 ani masinile de lux si birotica vor fi cam uzate !) ....
Eu am niste dubii ca rezulatele vor fi mai bune azi decat in urma cu 30 de ani ..
Cu diferenta ca atunci ne-am paltit datoria si am avut un plus insa azi ne inglodam in datorii ...
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum