Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Basescu, catre aviatori - eu sunt Ceausescu doi :Gasiti solutii sa va modernizati, in ciuda crizei

In jos

Basescu, catre aviatori - eu sunt Ceausescu doi :Gasiti solutii sa va modernizati, in ciuda crizei  Empty Basescu, catre aviatori - eu sunt Ceausescu doi :Gasiti solutii sa va modernizati, in ciuda crizei

Mesaj  Ghita_Bizonu' Mier Iul 21, 2010 8:18 am

Presedintele Traian Basescu le-a adresat marti aeronautilor romani un mesaj in care cere continuarea procesului de modernizare a aviatiei romane.

Mesajul a fost transmis cu prilejul Zilei Aviatiei, iar seful statului a omagiat, printre altele, si rolul jucat de aeronautii romani in cadrul NATO.

"Sunteti o categorie de forte de elita, cu un important rol ….

Pentru a va mentine acest statut, trebuie sa identificati solutii care sa va permita, in simplificat, eficient si adaptat la noul mediu de securitate", se arata in mesajul transmis de presedintele Traian Basescu conditiile actuale dificile, sa continuati procesul de transformare si modernizare la care v-ati angajat, astfel incat sa dispuneti de structuri operationale suple, cu un lant de comanda-control. "

Al nost preascump Prezidel , continuand buna traditie ceausita da sfaturi agricole in aviatie . Aviatia care de la anu nu mai are pe ce sa zboare (in misiuni de lupta). Aviatia in care pana si o “caruta” precum AN2 cade la decolare ( o fi fost vechi … insa si mai sigur nu era intretinut. ) Aviatorii sa faca totu’ . Stil juramantul soimului Patriei din iepoca de trista aducere aminte :
Jur cu mana pe buric
Sa cresc mare si voinic
Fara sa mananc nimic!
Ii place sa se laude cu misiunile NATO .. insa de la anu ca sa nu avem un cer “curat” (adica fara aparare) va tebui sa cerem partenerilor din NATO sa trimita aici avioane.
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum