Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Antonescu in direct sustine ca e al dracului de PROST!!!

3 participanți

In jos

Antonescu in direct sustine ca e al dracului de PROST!!! Empty Antonescu in direct sustine ca e al dracului de PROST!!!

Mesaj  Ghita_Bizonu' Lun Iun 16, 2014 6:38 pm

Unu mai giurelu’ Pop se intreaba in public ca Antonescu Crin s-ar fi retras findca era santajat cu Uioreanu .. (precinstitu ardelean slujnicean care tine o condicuta cu cat si de la cine cat primea ca parandarat)

Antonescu la telefon se enerveaza tot mai mult se ambaleaza zice de calomnie , ca la Pop e pus de Ponta , se da victima a Antenmei 3 samd samd.

Bun, Sau prost asa.
Insa retragerea brusca a lu Antonescu Crin este greu de explicat.
Sa ne amintim – acum cateva luni Antonescu Crin era ca si ales la alegerile prezidentiale. Insa era f  speriat ca nu va mai fi sustinut de catre PSD ..
Drept care de atata sperietura a rupt USLul, si-a jucat cariera la ruleta si apoi renuntt la tot: sefie de partid si catindatura la presedentie..Ma rog PNLcam pierduse la europarlamentare …
Si acu merge spre fuziune cu Basescu adinca linge unde a scuipat ani de zile…

Este greu de crezut ca Antonescu Crin a vazut lumina pe drumul Damascului …basist. Sau ca catindatu care era suparat ca oate nu va fi sustinut in novembre renunta brusc la posibilitatea de a deveni presedinte.. Ar mai urma sa se duca inapoi la scoala aia din Tulcea unde a debutat ca profesor  sau sa se calugareasca..

Deci ca sa se retraga ar fi urmatoarele posibilitati care s-ar putea :

1) E bolnav eau si nu vrea sa o zica din pudoare. Greu de crezut .. ca asta l-ar face sa isi distruga si partidul .. sa isi anuleze activitatea sa politica din ultimii 5-7 ani.
2) A fost cumparat sau santajat.  Nu a aparut ca are o noua vila de numa vreo 1000 mp …
Insa dosarul ala de la Uioreanu pica la fix. Ca se zicea ca au fost bani trimisi si la Bucuresti.
In acest caz Antonescu are de ce sa se teama. Precedentul Nastase ne arata ca nu trebuie stabilita o conexiune intre actele de coruptie si seful unui partid … Ca se poa si fara ..
Deci daca au fost dati bani ptr partid la centru .. Antoescu este ca si condamnat. Chiar daca el personal nu a stiut nimic! Mie personal mi se parea nitel cam speriat ..
3) E doar prost, manipulabil si prostit. Si ca in afara de “asa de-al dracului” nu e in stare sa argumenteze

Naspa ptr el parerea publica o sa fie ca sigur ca e corupt. Ca ar fi prea neplacut ca constati ca un ins atat de prost  poa ajunge ata de sus.
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Antonescu in direct sustine ca e al dracului de PROST!!! Empty Nene Ghita,

Mesaj  Intrigat Lun Iun 16, 2014 8:33 pm

stii matale, la Ierusalim e Zidul Plangerii unde merg evreii sa-si boceasca soarta. Ei, mie acolo imi vine sa ma duc acusica si sa dau de cateva ori cu capul in el, da', asa, cu sete: "Na, ca l-ai votat pe-asta in 2009! Mai na, ca era cat pe-aici sa-l votezi si-n 2014!" Nene Ghita, asta ori nu si-a luat Rudotelu' la timp, ori e al dracului de corupt, ca atata prostie nu cred ca poate incapea intr-un cap de om! Pai acuma nu pot decat sa ma gandesc ce-ar fi facut individul asta daca iesea presedinte: parca-l vad ca se ducea la Putin si-i zicea: Bai Putine, vrei sa vezi ca-ti declar razboi? Uite iti declar razboi, asa, de-al dracului! Sa mearga sa se caute daca nu-l mai tin nervii, da' macar sa nu se mai faca de ras in fata electoratului, parol!

P.S. Pe Bas nu-l doare de banii smenuiti de la tigani, da' e ocupat sa-l "someze" pe Putin! Ce-au baut astia, nene Ghita?

Intrigat

Mesaje : 25
Data de inscriere : 16/01/2014

Sus In jos

Antonescu in direct sustine ca e al dracului de PROST!!! Empty Re: Antonescu in direct sustine ca e al dracului de PROST!!!

Mesaj  Dawson Lun Iun 16, 2014 8:47 pm

Intrigatule, Basescu a ucis ROMANI! Fara sa se bage-n razboi cu rusii sau alte alea... Pur si simplu A UCIS ROMANI!

Dawson

Mesaje : 4
Data de inscriere : 30/05/2014

Sus In jos

Antonescu in direct sustine ca e al dracului de PROST!!! Empty Si eu sunt curios ce l-a apucat

Mesaj  Ghita_Bizonu' Mar Iun 17, 2014 3:49 pm

Intrigat a scris:stii matale, la Ierusalim e Zidul Plangerii unde merg evreii sa-si boceasca soarta. Ei, mie acolo imi vine sa ma duc acusica si sa dau de cateva ori cu capul in el, da', asa, cu sete: "Na, ca l-ai votat pe-asta in 2009! Mai na, ca era cat pe-aici sa-l votezi si-n 2014!" Nene Ghita, asta ori nu si-a luat Rudotelu' la timp, ori e al dracului de corupt, ca atata prostie nu cred ca poate incapea intr-un cap de om! Pai acuma nu pot decat sa ma gandesc ce-ar fi facut individul asta daca iesea presedinte: parca-l vad ca se ducea la Putin si-i zicea: Bai Putine, vrei sa vezi ca-ti declar razboi? Uite iti declar razboi, asa, de-al dracului! Sa mearga sa se caute daca nu-l mai tin nervii, da' macar sa nu se mai faca de ras in fata electoratului, parol!

Cred ca pur si simplu a fost manipulta precum corbu ala pacalit de vulpe.. si acu nu mai poa da inapoi .. e silit sa isi faca din prostie blazon si sa zica "morala" si "prinzip"
Cestii de genu asta sunt f interesante in felul lor. Cum niste omani politici presupusi cat de cat inteleligenti .. sigur intriganti vechi, oportunisti, cam lichele samd pot fi facuti ca ultimul fazan?! Ca ma gandesc si la cum au resusit tranaisti sa nu intrein parlament (nu ii gaream dimpotriva.. Insa eram realmente naucit cum un partid intreg se comporata sinicigas aliindu-se cu niste cestii pretins partide fara electori!! repet - daca candida singur fara aliati PNTcd intra la mustata dar intra si apoi poa reusea sa se inalte din nou ..) Sau la stupiditatea aroganta a lui Nastase care a tratat cu spatele pe votacii PRMisti ca el european dsitins intelctual nu se lasa votata de toti .... aia. Juma din peremei au votat cu baselu si acu baselu la 3 Coceni si  Nastase bloghereste cu distinctie de la zu Haus ...

Acu sa fiu cinstit cestia cu Crin ma enerveaza la culme!!
Nu de alta dar  eu as fi votat cu Crin! Decat sa imi fi facut asta mai bine ma injura de mama!! Ca asa imi par f prost cand ma uit in oglinda ...
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 72
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Antonescu in direct sustine ca e al dracului de PROST!!! Empty Re: Antonescu in direct sustine ca e al dracului de PROST!!!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum