Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In mai putin de 9 de ore de la tare ca paru' la moale ca fularu' :

In jos

In mai putin de 9 de ore de la tare ca paru' la moale ca fularu' : Empty In mai putin de 9 de ore de la tare ca paru' la moale ca fularu' :

Mesaj  Ghita_Bizonu' Joi Mar 14, 2019 5:36 pm

13 martie 2019 ora 11:50 :"Va trebui să reevaluăm operaţiunile din România", a afirmat miercuri directorul general al grupului bancar austriac, Johann Strobl, citat de thisismoney.co.uk, precizând că impactul noii taxe încă nu poate fi determinat. .  adev.ro/poatat

13 martie 2019, 20:36 „Plecarea din România nu este o opţiune pentru noi. Când am spus de re-evaluare ne-am referit la o posibilă redimensionare a businessului”, a declarat pentru Bloomberg Johann Strobl, CEO al Raiffeisen Bank International, potrivit Hotnews. Precizările lui Strobl vin după ce, miercuri dimineaţă, el a afirmat, într-o conferinţă internaţională, că „va trebui să reevaluăm operaţiunile din România”, sugerând că acest lucru se va întâmpla din cauza taxei pe activele bancare, al cărei impact „încă nu poate fi determinat”. Şi Steven van Groningen, preşedintele Raiffeisen Bank România, a clarificat pentru profit.ro că nu se pune problema dacă banca rămâne sau nu în România. „Eu nu pot să comentez comunicările făcute de acţionarul meu în Raportul Grupului, dar cu siguranţă ştiu, pentru că mi s-a zis foarte clar, că nu se pune problema dacă rămânem în România. Nici vorbă de exit!”, a spus el." adev.ro/pobhnm

Asta ptr ca gura bate curu' si fesle domnilor bancheri e sensibile rau.. Ce dracu doar nu o sa piarza bunatate de beneficii ptr o amarata de taxa?
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum