Vremea
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Concluzii (personale) asupra vizitei de lucru basesc din SUA

In jos

Concluzii (personale) asupra vizitei de lucru basesc din SUA  Empty Concluzii (personale) asupra vizitei de lucru basesc din SUA

Mesaj  Ghita_Bizonu' Mier Sept 14, 2011 12:42 pm

1)(dez)onor popozitia noastra este tampita . Gramada. Se intreaba ea candida ca care este scopul basestii vizite?
Raspunsul meu sa o dea in bot Antenei 3! Toanta umea in frunce cu Dana Grecu se dadea de ceasau mortii daca se va intalni Ba’Secu cu O’Laba. S-au intalnit. Increduli la aceasta veste (ne)stiristii de la A3 au marsat dincolo de limita de saturatie duopa care au intrebat prosteste ca care este scopu ? Dracu stie ce io-a venit pe chelie primului plagaciso al tarii si si-a zis ca nu trbe sa plece la Uashington numa d’aia ca el e preizidelu! Asa ca tzup in avion si pe urma mai vedem!! Toti tontii au uitat ca El se inghesuia sa mearga la o conferinta a premierilor europeni ?! Ma rog a reusit performanta sa faca poza si sa discute despre sanatate cu O'Laba. Asta conteste ! Si ca le-a "tras"-o alora de la A3 aratand cine este El! Asta a fost scopu – sa o faca de ras pe Dana Grecu!!! Si a reusit din plin ….(cu largu concurs al Danei si al invitatilor ei)

2)suntem o societate populata de prea multi prosti. Prosti de bubuie . ToNti in frunate cu marele (c )analist Radu Tudor considera ca semnarea tratatului aluia cu antiracheta de la Deveselu ar fi o mare realizare romaneasca.
Raspunsul meu : canci mare succes romanesc. SUA are de la Ronnie incoa damblaua unui sistem antiracheta . Interesul ei este sa inconjure Rusia (din lipsa de URSS e buna si Rusia) cu un sistem antiracheta. Nu SUA n efac un serviciu ci noi le facem accepatnd sa gazduim sistemul . Ptr asta si ptr sprijinul din Irac si Afganistan am merita macar o escadrila (minim 12) de F16 retrofit pe banii Pentagonului.
Mare succes n-am ce zice . Noi le dam si noi le multumim!

Concluzia mea
Basescu joaca si castiga electoral. Arata tutulol ca el este favoritu lu Licuryx , “parteneru” strategic si ca cei care i se opun in tara sunt niste caraghiosi. Caraghiosi asa ca Ponta (care prin iesirea pe sticla s-a aratat incapabil sa inteleaga ca de data asta I se poa zice frustat si imatur pe bune).
Popozitia a exagerat la inceput si acu o ia in barba Din cauza exagerarii intalnirea de 20 minute devine un triumf- Basescu poa sa treaca peste orice obstacol (desi el cu calca-n Bliden a avut de a discuta afacerile)
Fiindca nu uitati – la alegerile ultime Basescu a candidat impotriva A3 tot atat cat impotriva lu Antenscu si Ponta
Ghita_Bizonu'
Ghita_Bizonu'

Mesaje : 922
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 71
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum